1

Temat: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Witam,
miał ktoś może w ręce elektryczny klucz udarowy z "niższej półki"?

Interesuje mnie konkretnie: [url]http://www.falontech.pl/product.php?id_product=161[/url]

Dane producenta:
FALON TECH
Maksymalny moment obrotowy: 650Nm
· Moc: 1500W
· Maksymalne obroty: 2600 obr/min
· Napięcie: 230V/50Hz
· Uchwyt narzędziowy: 1/2"
Cena - 320zł

Zastosowanie u mnie - kosz sprzęgła, zapieczone śruby, 24 śruby w kołach terenówki kilka razy w roku :) Dodatkowy bonus - mam w aucie przetwornice 1400W. W piku powinno pociągnąć....

Zestawy kompresor + pneumatyk raczej odpada, bo robią się z tego duże pieniądze. A taki klucz ma, teoretycznie, dla mnie mnóstwo zalet.

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

2

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

ja uzywam takiego na akumulator firmy kress. zajebista sprawa szczegolnie na rajdach czy na torze. niestety cena byla dosc duza.

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

3

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Używałem tego typu kluczy i szczerze polecam. Daje sobie radę z koszami sprzęgłowymi i jest sto razy lepszy niż pneumatyczny za 200 pln + mały kompresor. Zajmuje mniej miejsca a działa lepiej.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

4

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Nie ukrywam, że cieszą mnie Wasze odpowiedzi :) Skończy się raczej na tym właśnie kluczu...
A kompresorek będzie z.... uwaga... Lidla! -  olejowy - 24l, 270 l/min, do pompowania kół, przedmuchiwania itd.... będzie idealny.

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

5

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Mam elektryczny klucz udarowy. Jest ok.
ALe sprzet elektryczny z Lidla to zly pomysl. Wiem bo mam tego szajsu troche.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

6 Ostatnio edytowany przez MudAndTracker (2012-09-12 09:07:58)

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Crazy_Russian napisał/a:

Mam elektryczny klucz udarowy. Jest ok.
ALe sprzet elektryczny z Lidla to zly pomysl. Wiem bo mam tego szajsu troche.

Ja wiem, że to niepopularna opinia.... ale ja sobie Parksida bardzo cenie. Oczywiście mowa o użytku domowym. Sam remontowałem mieszkanie - od zera. Kompleksowo, bo łącznie z zerwaniem podłóg, kuciem i wyburzaniem ścian. Wszystko narzędziami parkside. Młot, wiertkarka, wkrętarki, wyrzynarka, szlifierka, piła szablasta, klucze, wiertła... coś jeszcze na pewno... Wszystko wytrzymało trudy prawie rocznego remontu. I mam na nie jeszcze 2 lata gwarancji.... Dla mnie stosunek jakości do ceny jest perfekcyjny. Przykładowo szlifierka stricte marketowa typu Toya wytrzymała max 1,5 godzin. Ja stawiam Parksida nad zielonego Boscha (choć to nie jest wysoko postawiona poprzeczka..). Podobno Parksida produkuje Kompernass. Często narzędzia są produkowane z wykorzystaniem elementów Einhella a nawet Kressa!!

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

7

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Kierujac sie opiniami takimi jak Twooja, czyli poozytywnymi, kupilem myjke cisnieniowa oraz szlifierke stolowa. Przy pierwszej reklamacji myjki zgubili paragon, przy drugiej naprawie ktora trwa juz pol roku bujam sie bo serwis nie przyjmie bez paragoonu (oodsyla) a sklep nie moze znalesc paragonu. Myjka uzyta mniej niz 10 razy. Dwa razy sie zepsula.
Szklifierka stolowa zatrzymuje sie jak chce naostrzyc srubokret :/

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

8

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

A ja z powodzeniem używam daleko azjatyckiego kompresora (chodzi bardzo często, oleju nie wymieniam bo i po co, oraz kluczy pneumatycznych, szlifierki kątowej i wkrętarki). Nigdy mi nic nie padło. Jak padnie to wymieniam na nowe za kolejne 50 pln/szt ;)

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl

9

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Crazy_Russian napisał/a:

Kierujac sie opiniami takimi jak Twooja, czyli poozytywnymi, kupilem myjke cisnieniowa oraz szlifierke stolowa. Przy pierwszej reklamacji myjki zgubili paragon, przy drugiej naprawie ktora trwa juz pol roku bujam sie bo serwis nie przyjmie bez paragoonu (oodsyla) a sklep nie moze znalesc paragonu. Myjka uzyta mniej niz 10 razy. Dwa razy sie zepsula.
Szklifierka stolowa zatrzymuje sie jak chce naostrzyc srubokret :/

Pewnie jesteś "skażony" kontaktem z porządnymi narzędziami i dlatego Ci parkside nie leży :) Ja zostanę mu wierny, choć przyznam, że myjkę (i odkurzacz) mam Kärchera :)

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

10

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Crazy, moze masz po prostu pecha. A moze akurat myjka z lidla byla bardziej narazona na awarie niz inne sprzety
Tez uzywam paru sprzetow Parkside i nie ma na co narzekac

Jeszcze mam piekarniczek Silvercrest - juz troche napiekl, ciagle dziala ;)

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

11

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Odgrzebuje temat, bo zapomniałem się podzielić moimi spostrzeżeniami.

Najpierw kupiłem: KLUCZ ELEKTRYCZNY UDAROWY 650 NM Z REGULCJĄ SIŁY 1500WATT FALON-TECH (ok. 300zł)

Po wyjęciu z opakowania już wiedziałem, że będzie to jeden z najmniej udanych zakupów, jakie ostatnimi czasy miałem nieszczęście popełnić. Mimo wszystko postanowiłem spróbować odkręcić jedną śrubę w kole... i faktycznie puściła, ale po wielkim boju. Klucz sprawia wrażenie tandetnego i wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym nie kupi się niczego wartego uwagi. A już na pewno wartego choćby i 100zł... Bardzo szybko pozbyłem się tego badziewia uznając je za bezużyteczne.

## odradzam ##

Następnie kupiłem: KLUCZ PNEUMATYCZNY 1356 Nm SCORPIO (ok. 450zł)

Pierwsze wrażenie: zajebisty!! Po podłączeniu do małego kompresorka z Lidla marki Parkside (24l, 8 bar, 1500W) pracuje rewelacyjnie!! Oczywiście zużywa powietrze bardzo szybko, ale ja nie prowadzę warsztatu i nie odkręcam niczego taśmowo...!! Nakrętki sprzęgła czy magneta rwie od strzału, śruby w kołach również.

## zdecydowanie polecam ##

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

12

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Nie ma porównania pneumatyka do elektrycznego. Mam dwa elektryczne z zaje...tymi nastawami, niutonami i w ogóle w warsztacie i jednego małego zwykłego dobrego pneumatyka. Z tych elektrycznych to się śmieje że to wiertarki są a nie klucze "pneumatyczne"

SMC 625 '04 -> TDM900 -> ...??
https://www.bikepics.com/pics/2013/02/14/bikepics-2516302-full.jpg

13

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

[url]http://www.youtube.com/watch?v=sfCpBKYbRYE[/url]

a ten klucz śmieje się z Twoich pneumatyków;)

rmz 250
gas gas txt 250

14

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

Faktycznie, przydatny klucz w garazu przy grzebaniu przy motocyklu.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

15

Odp: Elektryczny klucz udarowy - opinie

metys napisał/a:

[url]http://www.youtube.com/watch?v=sfCpBKYbRYE[/url]
a ten klucz śmieje się z Twoich pneumatyków;)

10/10!! Muszę taki mieć na półce...!

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]