1

Temat: Olej pod deklem iskrownika LC4 640

Siema , mam małe pytanko.
Mój duke II z 2002r.  przedwczoraj , zaczął mieć problem z odpalaniem ze startera tzn rozrusznik kręci , ale nie 'załapuje'  ( niezależnie od naładowania aku,  no i raz na 15 załapuje ) . Jeszcze nie zdążyłem zajrzeć konkretniej , ale po zdjęciu dekla elektrowni na iskrowniku zobaczyłem olej. W związku z tym mam pytanie czy tam powinien być olej czy nie , bo gdzieś na necie czytałem że jedni tam mieli olej a drudzy sucho , dziwi mnie więc taka rozbieżność.

No i czy macie jakieś podejrzenia co do tego rozrusznika - czy to bendix czy może coś innego (Sam po iskrownik będę mógł zajrzeć w sobotę , bo na razie nie mam ściągacza ).

Pozdrawiam ;)

2

Odp: Olej pod deklem iskrownika LC4 640

Pod pokrywą z układem zapłonowym ma być olej, to wszystko tam się ładnie kąpie. Co do rozrusznika to pewnie sprzęgiełko, ale mógła też się posypać jakaś zębatka czy coś.

3

Odp: Olej pod deklem iskrownika LC4 640

Dzięki serdeczne , takiej odpowiedzi oczekiwałem. Teraz zauważyłem , że zębatka przednia jest troche spocona olejem , i duke lekko kapie ...
Nie pod deklem iskrownika to gdzie indziej , jak nie urok to sraczka ;)

4

Odp: Olej pod deklem iskrownika LC4 640

Mam ten sam problem najprawdopodobniej pekła sprężynka w sprzęgiełku rozrusznika .  U mnie tak było;] Trzeba dobrać jakąś od simeringów ale mam problem bo mi się rozkręcają;/

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(

5

Odp: Olej pod deklem iskrownika LC4 640

Padnięte sprzęgiełko rozrusznika, częsty temat w LC4. Tam wycierają się też zęby, więc dobranie samego simmeringu niekoniecznie załatwi temat, choć czasem może odsunąć problem na później.
Jeśli chodzi o tylną zębatkę to proponuję sprawdzić w jakim stanie jest oring pod tulejką pod zębatką (można tą tulejkę wysunąć na zewnątrz).

LC4 lubią cieknąć lub pocić się z wielu różnych miejsc, ale jeśli się porządnie silnik zrobi to można nad tym zapanować.

pzdr, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

6

Odp: Olej pod deklem iskrownika LC4 640

Ostatnio nie miałem czasu jakoś ale wreszcie zabrałem się za problem bendixa. Po rozebraniu okazało się że sprężynka dociskająca rolki jest pęknięta.
No i teraz pytanie : Skąd wziąć takie cudo ? (Tylko bez podpowiedzi w stylu : kup cały bendix :D )

Ps. rolki w miare okej.