1

Temat: Problem ze sprzęgłem LC4 640

Ostatnio podczas jazdy sprzęgło zaczęło mi bardzo ciężko chodzić, klamka zrobiła się tak twarda że ciężko było ją wcisnąć. Dojechałem jakoś do chaty praktycznie bez sprzęgła i okazało się, że linka przy klamce się oberwała i wisiała na ostatnim włosku.
Wymieniłem linkę na nową (dorabianą na zamówienie), oryginalna ma w pancerzu taki jakby biały ślizgacz, ta którą kupiłem jest bez tego, ale myślę że nie powinno to odgrywać większego znaczenia podczas użytkowania bo linka w pancerzu chodzi leciutko poza tym dodatkowo ją nasmarowałem. Zamontowałem linkę, wyregulowałem i okazuje się, że dalej jest to samo. Na zimnym jakby minimalnie lepiej ale i tak jest do d... Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Sprzęgło podczas jazdy mi się nie ślizga ani nie daje objawów jak by się miało kończyć więc pytanie co to może być?

KTM 640 LC4 2000r SM | Wheeeeeeeeeeeeeeeeelie ;)

2

Odp: Problem ze sprzęgłem LC4 640

kupiłeś linkę pod wsk'a ??

3 Ostatnio edytowany przez MajkiWroc (2012-07-22 20:57:53)

Odp: Problem ze sprzęgłem LC4 640

tak ale to nie pierwszy raz bo zawsze było zajebiście

KTM 640 LC4 2000r SM | Wheeeeeeeeeeeeeeeeelie ;)

4

Odp: Problem ze sprzęgłem LC4 640

Z rzeczy które przychodzą mi do głowy to n.p. wygięty popychacz wysprzęglika, padnięte łożysko oporowe wysprzęglika, uszkodzona oś wysprzęglika (ta tulejka do której dokręca się łapkę pod linkę), ew. coś się ukruszyło i zakleszcza w koronie kosza sprzęgłowego.
Bez zdjęcia lewej pokrywy i raczej się nie obejdzie. Samego kosza sprzęgła raczej nie będzie trzeba ruszać - do w/w elementów można się dobrać najdalej po odkręceniu docisku sprzęgła (czyli śrub sprężyn; składając zwróć uwagę, że składa się to na znaki, jakbyś wyjmował tarcze i przekładki to wsadź je dokładnie tak samo jak były (kolejność i strona) ).

pzdr, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

5

Odp: Problem ze sprzęgłem LC4 640

Dzięki stary ale już się uporałem, okazuje się że ta linka stawia taki wysoki opór. Jedyne co mogłem zrobić i zrobiłem to porządnie nasmarowałem linkę i dobrze wyregulowałem, i powiedzmy że jest ok. Jak ta się urwie to kupię oryginalną ;) Dzięki za pomoc.

KTM 640 LC4 2000r SM | Wheeeeeeeeeeeeeeeeelie ;)

6

Odp: Problem ze sprzęgłem LC4 640

No to fajnie, że udało się dojść. To białe coś o którym pisałeś to koszulka z teflonu. Linek z takim patentem nie smaruje się, bo wtedy skraca się ich żywotność - zacierają się.
Ale dziwne - sama linka nie powinna stawiać takiego znacznego oporu. Spróbuj może ją jakoś inaczej poprowadzić, przetestuj też, czy w obu skrajnych położeniach kiery chodzi tak samo.

pzdr, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

7

Odp: Problem ze sprzęgłem LC4 640

była poprowadzona między bakiem a ramą, przełożyłem pod ramę i jest oki :) widocznie bak ją dociskał

KTM 640 LC4 2000r SM | Wheeeeeeeeeeeeeeeeelie ;)