1

Temat: Przepustnica Keihein

Mam problem z w/w elementem dzisiaj kawałek przesłony odpadł na szczęście nie wpadł do cylindra,blaszkę będę chciał dorobić i tu pytanie czy lepiej z alu czy ze stali? I jeszcze jedno czemu i po co jest w tej blaszce otworek i uszczelka?
Czy macie jakieś doświadczenia z dorobieniem takiej blaszki?

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

2

Odp: Przepustnica Keihein

ja jebie a tlok jak ci sie zuzyje to tez go na tokarce dorabiasz ?

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

3

Odp: Przepustnica Keihein

Przygotuj się na wydatek i zamawiaj przepustnicę. Nie ma innej opcji. Komentarz cross'a jest tutaj akurat na miejscu.

4 Ostatnio edytowany przez 77kanzas (2012-07-21 20:44:54)

Odp: Przepustnica Keihein

Ok,ale  jak mam dać ok.600zł. za kawałek blaszki to ch*j mnie strzela (może ciebie nie).Pytanie czy widziałeś element o którym mowa.Po pierwsze to nie tłok,po drugie czy tłoki rosną na drzewach czy ktoś je toczy?

Tutaj z innego forum i jakoś da radę [url]http://www.ktmracing.fora.pl/ogolnie,8/przeslona-przepustnicy-keihin-frc,2278.html[/url]

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

5

Odp: Przepustnica Keihein

Niestety dorabianie nie ma sensu ,sam to przerabiałem.Ten kawałek blaszki z uszczelka kosztował mnie u Jaskłowskiego 700zł i około miesiąca leciał z Japonii wiec cierpliwości:)

Ride out alone in my low-low
Watching the world move in slow-mo

6

Odp: Przepustnica Keihein

Kartooone napisał/a:

Niestety dorabianie nie ma sensu ,sam to przerabiałem.Ten kawałek blaszki z uszczelka kosztował mnie u Jaskłowskiego 700zł i około miesiąca leciał z Japonii wiec cierpliwości:)

czyli próbowałeś ją dorobić?

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

7

Odp: Przepustnica Keihein

na allegro widziałem za 560zł

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Przepustnica Keihein

77kanzas napisał/a:
Kartooone napisał/a:

Niestety dorabianie nie ma sensu ,sam to przerabiałem.Ten kawałek blaszki z uszczelka kosztował mnie u Jaskłowskiego 700zł i około miesiąca leciał z Japonii wiec cierpliwości:)

czyli próbowałeś ją dorobić?

Tak ,wymiarowo wszystko było identycznie plus uszczelka ze starej przepustnicy ,niestety to nie było to samo ,były momenty ze się zawieszała/zacinała.

Ride out alone in my low-low
Watching the world move in slow-mo

9

Odp: Przepustnica Keihein

[url]http://www.ebay.com/itm/270971561735?item=270971561735&viewitem=&sspagename=ADME:X:RTQ:MOTORS:1123&vxp=mtr[/url]


Pisalem kiedys do goscia i mowi ze pasuje do FCRa ale nie daje gwarancji ze do MX też.
Oto odpowiedź w oryginale:

"
It is impossible to be sure, until you check a few dimensions on the old part. The difference is the location of the round boss in relation to the end of the rectangular flat. If you put the wrong plate in, it will cause your jet needle to be at the wrong height. Do you have a method of measuring the part? A simple dial caliper or even an accurate metal ruler would get us the measurement we need.

Keith


joł

10

Odp: Przepustnica Keihein

SFMario napisał/a:

[url]http://www.ebay.com/itm/270971561735?item=270971561735&viewitem=&sspagename=ADME:X:RTQ:MOTORS:1123&vxp=mtr[/url]


Pisalem kiedys do goscia i mowi ze pasuje do FCRa ale nie daje gwarancji ze do MX też.
Oto odpowiedź w oryginale:

"
It is impossible to be sure, until you check a few dimensions on the old part. The difference is the location of the round boss in relation to the end of the rectangular flat. If you put the wrong plate in, it will cause your jet needle to be at the wrong height. Do you have a method of measuring the part? A simple dial caliper or even an accurate metal ruler would get us the measurement we need.

Keith


joł

czyli można ją dorobić

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

11

Odp: Przepustnica Keihein

Też myślałem o dorobieniu - ale wreszczie odpuściłem, zacisnełem zęby i kupiłem nową.
Za dużo pytań, niewiadomych, ryzyka, sporo trudności w obróbce bez klejenia itd itp... - a sezon mijał... trudno - jest nowa $$$$ :( i święty spokój :) - podobno te nowe już nie pękają

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally

12

Odp: Przepustnica Keihein

cross napisał/a:

ja jebie a tlok jak ci sie zuzyje to tez go na tokarce dorabiasz ?


Oczywiście lepie go z gówna utwardzam w piekarniku i potem staczam na pożądany wymiar ..

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

13

Odp: Przepustnica Keihein

pier...licie farmazony ten temat z forum ktm jest mój, dorobienie tej blaszki kosztowalo mnie pare groszy i troszke czasu, a efekt taki ze od poczatku sezonu zrobilem juz okolo 3000km w terenie i przesłona spisuje sie idealnie, szczeze juz zapomnialem ze doranialem taki element.
Kto bogatemu zabroni, jak ma ochote wywalic 600zł na kawalek japonskiego badziewia to prosze bardzo ale jak ktos woli zaoszczedzic to polecam dorobienie.
Druga sprawa, nie wszystkie przesłony sa takie same, maja nawet rózne oznaczenia wiec powodzenia w dalszym szukaniu, kombinowaniu i zamawianiu,.
Wiadomo nie powinno sie na nie których rzeczach oszczedzac ale w tym przypadku można SPRAWDZONE.

hybryda

14

Odp: Przepustnica Keihein

Najbardziej bawi mnie fakt, ze na pomysl dorabiabiania adapterow pod zacisk hamulcowy nikt sie nawet nie skrzywi, ale za pomysl dorobienia przeslony gaznika to niektorzy najchetniej by nargode darwina rozdawali. To tylko kawalek metalu. Ktos go przeciez wytwarza!!! Kwestia tylko tego jak dokladnie uda sie go skopiowac.

P.S. Mam polamany podnozek. Moge go dorobic czy musze kupowac oem za 400zl? Ceny KTM za czesci ma chore i w tym jest problem

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

15

Odp: Przepustnica Keihein

Ja dorabiam wszystko co cross kupuje lepie to z gówna :)

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D