1

Temat: nie mogę odpowietrzyć przedniego hamulca...

Witam, Mam problem z przednim hamulcem. Po wymianie pompy hamulcowej oraz zacisku ( przewód jest w oplocie goodridge) hamulec jest miękki dobija właściwie do końca... Pierwsze co to odpowietrzałem go tradycyjnie wciskanie klamki odkręcanie odpowietrznika zakręcanie puszczanie klamki... i tak kilkanaście razy. Nic nie pomogło. Następnie znalazłem na forach patent z wprowadzaniem płynu od dołu za pomocą dużej 100ml strzykawy... i tak też zrobiłem kilka razy zbiorniczek u góry był na full. Nic się nie poprawiło... Co ciekawe jak pompa hamucowa jest odkręcona z kierownicy i np. dam ją na lewą stronę motocykla to hamulec wydaje się być dużo twardszy. Jak to mam odpowietrzyć? może coś nie tak jest z tym przewodem?

2

Odp: nie mogę odpowietrzyć przedniego hamulca...

Może pompa padnięta, bo jak dobrze odpowietrzasz to innej opcji jak pompa nie ma. : P A nie cieknie nigdzie? Z tłoczków może? A płynu dolewasz dość, żeby nie zassało powietrza?

3

Odp: nie mogę odpowietrzyć przedniego hamulca...

A nie masz dodatkowego odpowietrzenia na samej pompie? Jeżeli nie, to możesz odpowietrzyć pompę przez przewód- tak samo jak odpowietrzasz zacisk, tylko upuszczasz płyn (i oby powietrze :)) śrubą przy pompie. U mnie zadziałało.

4

Odp: nie mogę odpowietrzyć przedniego hamulca...

Musisz rozkręcić pompę i sprawdzić czy gumki-uszczelnienia są dobre.pzdr