1

Temat: Handbrake

Siemano.

Przez zime planuje kupić jakiś materiał pod sm i sobie powoli robić moto. TO będzie sprzęcior tylko do dawania frajdy i to takiej w najlepszym wydaniu ;) Podejrzewam, że na 99% na jego wyposażeniu znajdzie się HB, ale tu mam pytanko. Znalazłem w garazu pompe hamulcową z Gilery DNA i zastanawiam się czy ta pompa dałaby rade ? Dodam, że na pompie widnieje logo Brembo.


Pozdr.

READY TO >> TERROR

2

Odp: Handbrake

Chodzi ci o hamulec tył ?
Jesli tak to mógłbyś spróbować tylko nie wiem czy będzie ci wygodnie i czy bezpiecznie po prawej dwa hamulce.
Lepiej wziąć lewy z jakiegoś lepszego skuterka sr50 itp.
Na pewno powinien sobie poradzić ;)

Yamaha YZ 250F

3

Odp: Handbrake

Kolego.. Dowiedz się najpierw co to handbrake i później wróć przepełniony wiedzą :) To poprostu kolejny zestaw pompa+zacisk, który instalujesz pod tylnia tarcze. Pompa jest z lewego hamulca, więc będzie po lewej stronie, po prawej sobie nawet nie wyobrażam HB.

Chodzi mi tylko o to czy ta pompa wydoli i będzie się jako tako spisywać.

READY TO >> TERROR

4

Odp: Handbrake

Handbrake - hamulec ręczny.
Nie napisałeś w pierwszym poście czy to hamulec na tył czy przód ani czy chcesz go zamontować po lewej czy prawej.
"Znalazłem w garazu pompe hamulcową" pompę, napisałeś że tylko pompę nie pisałeś też nic o zacisku, więc pomyślałem że chodzi ci o podłączenie pompki do hamulca tył. Nie nie wydoli, poza tym nie wiem jak z klockami które nie są przystosowane do takich przeciążeń i mogą się szybko zedrzeć a do 50cc ciężko dorwać jakieś sintery..

Yamaha YZ 250F

5

Odp: Handbrake

Tak, handbrake taki jak w samochodzie do moto :D Jakbyś wiedział co znaczy handbrake w zastosowaniu w motocyklach to obyło by się bez takich niepotrzebnych dogadywań ;)

READY TO >> TERROR

6

Odp: Handbrake

No co wchodziłbyś w zakręty na ręcznym :D:D
a tak na serio to chyba najlepiej mieć osobną pompę i zacisk, zabawa w trójniki itp podłączanie pod jeden zacisk to raczej lipa.
Na początek i tak lepiej się nożnym uczyć w/g mnie :)

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

7

Odp: Handbrake

Pisze tego posta oglądając wtf moments :D Chodzi mi o to, że mam póki co DODATKOWĄ pompę i chce się dowiedzieć czy jest sens podłączyć tą pompe pod DODATKOWY zacisk, który kupie jeśli okaże się, że ta pompa z 50tki się nada.

READY TO >> TERROR

8

Odp: Handbrake

Jak na razie to tylko Ty robisz tu zamieszanie, raz piszesz o pompce, raz o pompce i zacisku a teraz wyjeżdżasz z hamulcem ręcznym jak w samochodzie, przetłumaczyłem dosłownie i bardzo dobrze wiem o co chodzi z handbrake'm w moto...
To samo stosują w stunt'cie też na dwa zaciski tylko że porzadniejsze a nie jakieś z 50cc

Yamaha YZ 250F

9

Odp: Handbrake

Tutaj chodzi mi o to czy ta pompa z 50tki da rade z zaciskiem z jakiegoś większego moto.

READY TO >> TERROR

10

Odp: Handbrake

HB się raczej operuje jednym palcem więc nawet jakby pompa z 50ccm miała wyrobić to na pewno nie jednym palcem - tak mysle.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

11

Odp: Handbrake

Też mi sie tak wydaje dlatego wole się upewnić na forum.

READY TO >> TERROR

12

Odp: Handbrake

jeśli tłoczek ma przynajmniej 9 mm to spokojnie wystarczy, nie kupuj też pompy z tłoczkiem większym niż 12 mm

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

13

Odp: Handbrake

Miałem pompę od Peugeota Jet forca w chińskim crossie 125cc i powiem ci, że lipa. Hamować się dało, był nawet mocny, ale po 10 min treningu palec nie dawał rady. HB na 2 palce to kiepska opcja gdy musisz jeszcze wysprzęglać motor. Poza tym duży zbiorniczek uniemożliwia ustawienie HB pod sprzęgłem i trzeba założyć na górze przez co ciężko się wysprzęgla. Ogółem to gra niewarta świeczki. Zainwestuj te 300 zł w radialną pompę z osobnym zbiorniczkiem a na pewno będziesz zadowolony ;)

KXF 250 '14

14

Odp: Handbrake

Ok dzieki.

READY TO >> TERROR