1 Ostatnio edytowany przez bbuh (2012-07-08 20:57:14)

Temat: spark arrestor

witam,
na wylocie tlumika mam tzw. spark arrestor, czyli sitko/metalowa siatke. z tego co zauwazylem wiekszosc tlumikow przelotowych nie ma takiego wynalazku. co to jest? jaka ma funkcje? ostatnio zdemontowalem to sitko. tlumik ma delikatnie bardziej basowy, glebszy dzwiek. czy ma to jakies inne konsekwencje? czy powinienem to zamontowac spowrotem? tlumik to yoshimura rs3
pzdr blazej

drz400e/sm

2

Odp: spark arrestor

jest to takie gówno co wyłapuje iskry z tłumika abyś podczas jazdy po lesie po prostu go nie spalił.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: spark arrestor

kolego z wrocka, wystarczy przetłumaczyć ;)

4

Odp: spark arrestor

no ja rozumiem, ze lapacz iskier. czyli w praktyce na nic nie wplywa? nie ogranicza przelotu? moge jezdzic bez?

drz400e/sm

5

Odp: spark arrestor

Niby ogranicza "przelot" i trochę wycisza, ale nie wiem czy jest sens ruszać, niech się mądrzejsi wypowiedzą.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

6

Odp: spark arrestor

Najlepiej by było jakbyś poczytał w instrukcji Yoshi. W teorii spark arrestora wyciąga się jak się lata po torze, w praktyce to już wiadomo jak jest. Wiele dedykowanych sportowych wydechów do off-roadu posiada ten bajer, zaczynając od Leosi, kończąc na Akrapach. :P

7 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-07-08 21:52:28)

Odp: spark arrestor

wydaje mi się że Hacker wystarczająco już rozjaśnił po co to i do czego ;) jak na nic nie wpływa ? łapie iskry, na mieście raczej nikogo nie podpalisz... a co do ograniczania przelotu, to bez przesady !! i jeszcze jedno, to nie jest bajer !

bajer to np. kolorowy łańcuch ;), naklejki, itp.

8

Odp: spark arrestor

Alex napisał/a:

W teorii spark arrestora wyciąga się jak się lata po torze

W Poznaniu na torze zakłada się spark arrestory i dB killery, bo inaczej Cie nie wpuszczą.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

9

Odp: spark arrestor

poznan to pseudo tor :D

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

10

Odp: spark arrestor

tabul napisał/a:

i jeszcze jedno, to nie jest bajer !

bajer to np. kolorowy łańcuch ;), naklejki, itp.

Słowa 'bajer' użyłem jako synonim 'akcesorium', może nie poprawnie, ale taki miałem zamysł. : P

11

Odp: spark arrestor

to jest wymóg do zarejestrowania w kalifornii. Tam bardzo rygorystycznie podchodzą do norm spalin hałasu itd

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski