1 Ostatnio edytowany przez lookask (2012-06-05 19:42:19)

Temat: Potrzebna pomoc!!!

Mam do was ogromną proźbe potrzebuje kogoś do oglądnięcia motocykla najlepiej z okolic śląska który siedzi w temacie i zna sie na rzeczy oczywiście za fachowa pomoc jestem w stanie zapłacić. Dokładnie chodzi mi o ten motocykl [url]http://otomoto.pl/ktm-lc-4-640-supermoto-M3225023.html[/url]    Poszukałem opinii o tym komisie i wszystkie były pozytywne. Ewentualnie chociaż jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę najbardziej chodzi mi o silnik żeby był perfekt bo nie chce potem robić remontu i pakować kasy.

2

Odp: Potrzebna pomoc!!!

Jeżeli chodzi o ten komis to z czystym sumieniem mogę Ci go polecić (kupiłem tam już dwa sprzęty). Z kolei jeżeli chodzi o tego KTM-a, oglądałem go podczas oględzin/kupna mojego Xtx-a. Powiem w ten sposób, zanim przyjechałem do Motofrajdy obejrzałem kilkanaście sprzętów (LC4 i Xtx) po całej Polsce i byłem załamany...naprawdę aż szkoda mówić jakie nie raz "igiełki" widziałem...raz nawet zdarzyło mi się jechać ponad 500 km w jedną stronę po motor od forumowicza (tak, tego forum), gdzie na miejscu okazało się, że ma walniętą ramę, a przez tel oczywiście cacy...ale wracając do tematu, długo wahałem się między Xtx-em którego kupiłem a tym Ktm-em i pewnie tylko dlatego nie wziąłem LC4 bo akurat był świeżo sprowadzony i nie było kluczyków ani dokumentów od niego (do tygodnia miały przyjść). Tak to nie było się do czego przyczepić, no oprócz przerobionego tyłu rzemieślniczymi sposobami. Fakt faktem nie słyszałem jak pracuje, nie jeździłem ale wizualnie, technicznie było wszystko z nim OK. Podsumowując, w jednym miejscu znalazłem dwa sprzęty typu SM, które można było śmiało przygarnąć. Te dwa sprzęty z Motofrajy biły na łeb na szyję te kilkanaście obejrzanych wcześniej przeze mnie moto.

ps. moje bardzo dobre zdanie na temat komisu nie wynika z jakiejkolwiek relacji między mną a tym komisem tylko z zadowolenia ze świadczonych usług.

3

Odp: Potrzebna pomoc!!!

murek1986 napisał/a:

...naprawdę aż szkoda mówić jakie nie raz "igiełki" widziałem...raz nawet zdarzyło mi się jechać ponad 500 km w jedną stronę po motor od forumowicza (tak, tego forum), gdzie na miejscu okazało się, że ma walniętą ramę, a przez tel oczywiście cacy...

Jak z tego forum to smaruj nickami!!
Zawsze przestroga dla innych.

XR400

4

Odp: Potrzebna pomoc!!!

A jak z oponami i napędem??? Dzwoniłem tam i pytałem się o to i o brak naklejek na tylnych plastikach i właśnie o ten tył, to mi babeczka powiedziała że ma 50 motocykl i nie wszystkiego o każdym. A co do przebiegu to wydaje się realny???

5

Odp: Potrzebna pomoc!!!

Jutro mogę podjechać i napisze jak się maja ww. elementy

690 SMC --> SOLD

6

Odp: Potrzebna pomoc!!!

A powiedzcie mi dzwoniąc do serwisu ktm np. w bielsku i podając numer vin dowiem się odrazu czegoś o sprzęcie????

7

Odp: Potrzebna pomoc!!!

Bardzo watpliwe takie informacje raczej nie sa ogolno dostepne tak mi sie wydaje a raczej jestem pewiem.

690 SMC --> SOLD

8 Ostatnio edytowany przez Muki (2012-06-05 23:47:17)

Odp: Potrzebna pomoc!!!

lookask nie wiem jak w bielsku ale w Olsztynie dowiedzialem sie o swoim rok,wersje,wyposazenie itp. wiec mysle ze i w bielsku jak dobrze zagadasz to Ci powiedza, ale nie wiem czy maja wglad do jakichś wiecej informacji...

"If you do what you love, nothing can hold you back."

9

Odp: Potrzebna pomoc!!!

lookask napisał/a:

A powiedzcie mi dzwoniąc do serwisu ktm np. w bielsku i podając numer vin dowiem się odrazu czegoś o sprzęcie????

W KTM Gdańsk trafiłem na sensownego człowieka, powiedział mi nawet co było u nich robione, gdzie był kupiony i o ilu właścicielach wiedzą. W Poznaniu nie chciało się im nawet vinu rozkodować. Podzwoń, popytaj.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

10 Ostatnio edytowany przez murek1986 (2012-06-06 18:53:47)

Odp: Potrzebna pomoc!!!

Zadzwoń tam jeszcze raz, poproś ich mechanika aby podszedł do moto i wypytaj go o wszystko. Ja tak zrobiłem i powiem Ci szczerze, że powiedział mi o każdej najmniejszej rysce, bez jakiegoś ściemniania i owijania. Jak tam później przyjechałem to zastałem dokładnie to co mi opisał przez tel.

Jeżeli chodzi o przebieg to wydaje mi się być realny, silnik suchutki, nigdy nie rozbierany. Naprawdę to był pierwszy KTM, którym się zainteresowałem i gdyby nie Xtx jak z salonu to bym go wziął. Odnośnie tego tyłu, bo może nie jasno się wyraziłem, ktoś po prostu uciął kątówką stelaż i w ten sam sposób plastik...z daleka fajnie to wygląda ale z bliska widać, że ktoś się do tego nie przyłożył. Ale trochę dopieszczenia i będzie ok.

malysowa napisał/a:

Jak z tego forum to smaruj nickami!!
Zawsze przestroga dla innych.

Było to już ze 3 miesiące temu, więc napiszę tylko, że chodzi o KTM-a LC4 z Piły.

11 Ostatnio edytowany przez lookask (2012-06-06 19:43:59)

Odp: Potrzebna pomoc!!!

Byłem go oglądać jak pytałem czy coś było z nim robione to mi gościu powiedział jak przyjechał pół roku temu tak stoi do dzisiaj nic o nim nie wie. Był to pierwszy ktm jaki oglądałem za bardzo się nie zam  ale wydaje mi sie że właśnie silnik był rozbierany śruby wyglądały na odkręcane a uszczelki pierwsza ta mniejsza pomarańczowa i tak druga zielona duża wyglądały jak by dopiero je ktoś założył. Podczas jazdy najbardziej mnie denerwowała manetka gazu po odkręceniu tak 1/4 nic sie nie działo dopiero potem delikatnie otwierała się przepustnica może to kwestia regulacji, po rozgrzaniu z jednego węża przy mocowani do chłodnicy zaczął wydobywać sie płyn chłodniczy. na postoju przy wyższych obrotach i gwałtownym odkrecenu manetki zaczęła kapać benzyna nie wiem dokładnie z kąd bo nie był widać może wiecie co jest przyczyną. Łańcuch raczej do wymiany klocków z tyłu prawie nie ma z przodu tez nadają się do wymiany. Aha po jeździe odkręciła się srubka od osłony filtra oleju i ją zgubiłem a przejechałem może 2 km tak więc wydaje mi sie świeżo co poskładany.

12

Odp: Potrzebna pomoc!!!

Powiem szczerze, że jak byłem go oglądać (końcem marca bodajże) to na pewno silnik nie był ruszany, nic tam przy nim nie było grzebane. Wtedy tak jak już wspomniałem, nie słuchałem jak chodzi ani nim nie jeździłem bo nie było jeszcze kluczyków od niego, był świeżo sprowadzony. Mechanik też nic więcej nie mógł na jego temat powiedzieć bo nawet go nie odpalał.
Więc skoro tyle czasu minęło od sprowadzenia do wystawienia go na alledrogo to istnieje możliwość, że po ściągnięciu kluczyków i odpaleniu okazało się, że coś z silnikiem jest nie tak i przez ten czas go reanimowali...

13

Odp: Potrzebna pomoc!!!

Ja tez byłem tego ktema zobaczyć  wg. mnie jest bardzo średni nie jechałem na nim ale nawet im nie chciało się przykręcić tej osłony filtra odpadła przymnie na ziemie podczas oględzin napęd wymiana klocki tez  zadupek wygląda jakby  zrobiony z pociętego szkolnego krzesła porażka jesli chodzi o to "zadupie" 12 koła za 2003 to jakieś nieporozumienie na dodatek gość mi powiedział ze moto dopiero co sprowadzone i wczoraj wystawione. Wolał był poczekać albo dołożyć 5 koła i kupić smr 2009 za 17tys.
Wg. mnie widać że moto odpicowane na sprzedaż zastanowił bym sie czy jest nawet warte 8 koła

690 SMC --> SOLD