1

Temat: Uszczelka pod ...

Witam seredecznie, jakis czas temu wyjechałem na przejazdzke moim ktm lc4 prestige w podróż, gdy wruciłem do domu po jakis 2h jazdy zobaczyłem ze duza czesc cylindra była zalana olejem ;/ , poszła uszczelka pod głowicą, jednak motocykl nie zgasł, i chyba mocy tez nie stracił ( nie wiem , wracajac nie dawałem mu w pi z de a po awari nie odpalałem go) , i tu moje pytanie, z jakimi kosztami musze sie liczyć jezeli bd naprawiac sam, i jak myslicie, czy trzeba bedzie robic szlif i wymieniac tłok? dzieki pozdro !

ale bym się dzisiaj wy*ebał !

2

Odp: Uszczelka pod ...

uszczelka pod głowicą do 100 zeta (nawet sam dokładnie nie wiem), robota samemu na 3 godziny jeśli masz 2 lewe ręce - tłok i cylinder możesz kupić po czym oddać mi:P
skąd taki pomysł, że po skończeniu się uszczelki tłok i cylinder również skończą swój żywot?

aha a to czy trzeba będzie zrobić szlif i zmienić tłok mamy wywróżyć z fusów ? ile to ma przebiegu? jak długo nim jeździsz (podejrzewam, że nie długo...)

PS. na tym forum przygodę zaczynamy od przywitalni ale pokusa odpowiedzenia na Twoje pytania była silniejsza....

3

Odp: Uszczelka pod ...

przebieg około 16 tys

ale bym się dzisiaj wy*ebał !

4

Odp: Uszczelka pod ...

daj lepiej zdjecie jak to wyglada, moze to nie uszczelka pod glowica tylko pod dekielkiem zaworow (ja tak mialem)

5

Odp: Uszczelka pod ...

Biorąc pod uwagę "zaawansowanie" pytań to radzę Ci tego nie naprawiać samemu, tylko przekazanie tego komuś kto się na tym zna.
Uszczelka pod głowicą rzadko w LC4 pada i raczej nie powinna generować dużych wycieków oleju - jeśli już to tylko po lewej stronie silnika (od tunelu łańcuszka rozrządu). Ja bym zweryfikował czy to nie coś innego.
W ASO uszczelka pod głowicę kosztuje 106zł, pod cylinder (bo one częściej padają) 20-48 zł w zależności od wersji, uszczelki pod dekielki zaworowe z tego co pamiętam 15zł/szt. Zresztą to wszystko można łatwo w necie sprawdzić.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

6

Odp: Uszczelka pod ...

wyciek pojawił się z lewej strony, koło napisu high flow, postaram się jutro dodać fotkę, a jeśli chodzi o ''zaawanowanie pytan'' to chyba po to jest własnie forum - zeby sie pytac, a mechanikiem nie jestem ale postaram samemu sobie poradzic ! peace !

ale bym się dzisiaj wy*ebał !