1

Temat: opony uzywane

witam. przy kupnie uzywanych opon warto patrzec na ich wiek? tzn. wiem, ze warto. ale jak bardzo jest to istotne? czy np. opona z 2007 jest cos jeszcze warta, czy lepiej sobie odpuscic? czy jest jakis wiek graniczny? pzdr blazej

drz400e/sm

2

Odp: opony uzywane

w niedawno kupiony sprzęcie mam opony datowane na 2007 jakoś - trzymają się super i nic złego nie mogę powiedzieć, może gdybym był pro zawodnik lub lepiej to bym dostrzegł różnice w ciągłej jeździe na granicy przyczepności, a tak do pierdzenia po mieście i okolicach są dla mnie jak najbardziej OK

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

3

Odp: opony uzywane

sam kupiłem sprzęta na gumie z 2006, trzyma na winklach ok, chociaż w chłodniejsze dni (18*-20*C) zauważyłem  uślizgi, od tamtej pory mniej składam sprzęta jak jest zimno, w temp 23*-25*C i powyżej bez problemów.
Gdzieś zasłyszałem, że jeżeli chodzi o wiek opony to zachowują one do 100% przyczepności  do wieku ok 5 lat, pózniej z wiekiem ich przyczepność spaaadaaa... .

----    Kupię     ----
Motorynkę ROMET.
  Z dokumentami.

4

Odp: opony uzywane

3 lata przetrzymywane w odpowiednich warunkach. Starsze już tracą swoje właściwości. 3 lata dotyczy drogi, tor to max 2. To jest opinia zasłyszana na Poznaniu.

5

Odp: opony uzywane

[url]http://www.scigacz.pl/Stary,DOT,opony,fakty,i,mity,10566.html[/url]
:)

Husqy SMR-R 450

6

Odp: opony uzywane

Po swoich oponach enduro wychodze z zalozenia ze lepiej kupic nowa opone, bo jak kupuje sie cos tanio to placi sie za to 2 razy. Mam komplet oponek z 2008/9 (Metzeler) i juz guma parcieje.  Kolega ostatnio dorwal nowke Michelina po taniosci, co sie okazalo ze opona z 2007 roku, i po 7 mth juz ma zaokraglone kostki. Nie wiem jak to w przypadku opon typowo na asfalt.

7

Odp: opony uzywane

to kup c02

i can do this .. here, hold my beer

8

Odp: opony uzywane

do 5 lat opone mozna sprzedawac jako nową, powyzej 5 -leżakowaną.

525 EXC