1

Temat: łańcuch napędowy ktm 525 exc - spiąć czy zakuć?

Muszę pilnie zakupić łańcuch i czytam o skrajnie różnych zdaniach na temat osadzenia tego w moto. Kupuje DID VX2, mam zamiar założyć spinke ale podobno przy tej mocy/momncie to może się kiepsko skończyć. Obecnie jest łańcuch ze spinką i jakoś od tygodnia jeździłem i nic się nie działo ;)

Generalnie to mam zamiar zmieniać zestaw napędy w zależności od tego czy jade SM czy enduro więc spinka jest zdecydowanie wygodniejsza...

Czy spinka a zapinka to różnica w nazwie czy coś konkretniejszego? ;)

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

2

Odp: łańcuch napędowy ktm 525 exc - spiąć czy zakuć?

snowboarder napisał/a:

Czy spinka a zapinka to różnica w nazwie czy coś konkretniejszego? ;)

Moim zdaniem różne nazewnictwo na to samo.
Jakby zapinki miały się rozłączać to producenci nie daliby takiej możliwości do danego typu łańcucha. Faktem jest, że są plotki o przypadkach rozłączeń, ale trzeba mieć na uwadze, że nie koniecznie z winy materiałowej tylko może wynikające z czynnika ludzkiego. Przy większych mocach śliników, powiedzmy powyżej 100KM dla własnego spokoju psychicznego lepiej stosować zakówkę niż myśleć cały czas co by było gdyby ... z zapinką.
Jak przypilnujesz odpowiedniego kierunku zapięcia i zrobisz to dokładnie to nie ma prawa się nic stać.

---
KTM LC4 690 SMC R 2012, Husqvarna TE610/SM 1993
części zamienne - multimoto@o2.pl

3

Odp: łańcuch napędowy ktm 525 exc - spiąć czy zakuć?

Zapinka działa.
Chyba, że będzie już zużyta lub ją źle założysz.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: łańcuch napędowy ktm 525 exc - spiąć czy zakuć?

Tak jak mówili przedmówcy, spokojnie można latać na takiej zapince - ja w swoim Tupolewie (nazwany tak po zderzeniu z 5m brzozą - ścięta w pół) czyli Yamaha WR 450F mam tak od 2 lat założone - trzeba tylko raz na jakiś czas sprawdzać czy zapinka się trzyma i nie ma luzów. Bardzo ważny jest kierunek zapięcia - wg instrukcji, gdyż zły kierunek może spowodować rozpięcie.
Od razu uprzedzam pytania o zapięcie - jest z tym trochę zabawy i dobrze mieć ścisk stolarski, lub narzędzie do zapinania - przy częstym rozpinaniu bardzo pomocne.

Pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=4H0w5DHh0w8

Yamaha WR450F - Brudas
KTM 690 SMC-R - SM

5

Odp: łańcuch napędowy ktm 525 exc - spiąć czy zakuć?

Zapinka, na 100 % polecam, nigdy w moim 525 sie nie zerwała, jedynie moze z czasem sie wytrzec o slizgi i wtedy trzeba zwracac na to uwage, lub po prostu załozyc nowa zapinke i jest po problemie..

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

6

Odp: łańcuch napędowy ktm 525 exc - spiąć czy zakuć?

Spinka did-a (np. vx) ma to do siebie że bardzo ciężko założyć i zdjąć zewnętrzne ogniwo (ja musze je zaciskać francuzem) miałem już z tym doczynienia w 3 łańcuchach did-a, troche denerwuje przy zdejmowaniu i zakładaniu ale jak się zapinka zgubi to tak łatwo się nie rozepnie łańcuch...

KTM EXC 520 Supermoto
Honda CRF 450r
#51 !

7

Odp: łańcuch napędowy ktm 525 exc - spiąć czy zakuć?

Gierek04 napisał/a:

Spinka did-a (np. vx) ma to do siebie że bardzo ciężko założyć i zdjąć zewnętrzne ogniwo (ja musze je zaciskać francuzem) miałem już z tym doczynienia w 3 łańcuchach did-a, troche denerwuje przy zdejmowaniu i zakładaniu ale jak się zapinka zgubi to tak łatwo się nie rozepnie łańcuch...

Właśnie się o tym przekonałem i się poddałem...zakładam nowy wątek pod tytułem jak zdjąć/założyć zapinke :/ [url]http://forum.supermoto.pl/topic20149-lancuch-napedowy-jak-zdjaczalozyc-zapinke.html[/url]

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM