16

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

za lekki aprilia waży jakieś2 kg wiecej i tez ma 180 ;] ale najważniejsza dla mnie informacja padł czyl ize ze sporta gumy mozna ciachac. pirelli wodne,  pirelli biablo sup pro , dunlopy quilifiery  te 3 na bank sie dobrze układaja bo miałem je na feldze 5" juz 

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

17

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

mam znajomych którzy lataja na 180 i sam tez jezdzilem ich moto i bylo git

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

18

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

Ciąć opony mozna (super szyk słów), ale sens jest jedynie jak gonisz po terenie i to raczej w zawodach.
Przyznam się, ze subiektywnie rzecz biorąc, nie widze różnicy pomiedzy jazda na gladkim slicku a nacietym.
Byc moze gdybym mial laptimer to by mi pokazal setne szybciej.

Oczywiscie opony nacinam, ale chyba poprawia to jedynie moje samopoczucie no i ... wszyscy nacinaja :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

19

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

Jak chcesz slicki 180 to dawaj na priv :) Co do różnic pomiędzy gumami do SM a gumami do sportów sprowadza się to do kilku tematów. Po pierwsze gumy do sporta mają trzymać oporowo aż do granicy a potem jest ścięcie. Guma do SM, ma puszczać stopniowo. Po drugie, tak jak napisał Kaczor, gumy do SM mają inną budowę karkasu i są bardzie elastyczne, dzięki czemu jest bardzo dobre "sprzężenie zwrotne" zarówno na asfalcie jak i w terenie. Ponadto kształt jest trochę inny co ma powodować lepszą reakcję na gwałtowne zmiany kierunków.
A i jeszcze jedna rzecz, czyli większe w stosunku do gum do sportów właściwości samotłumienia.

20

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

co do felgi 5 cali to np. w dunlopie(na nich jeżdżę) wkładasz 165 z lat 2007 i wcześniejszych a z 2008 i 2009 wkładasz 170 i to jest max-170 już można wkładać na 5,5 cala i to najlepsza kombinacja. Na dodatek 165 z lat wcześniejszych jest węższa niż 170 z ubiergłego roku(dziwiło mnie to na początku ale jest to prawda) Za to nowsze gumy są bardziej zaokrąglone.

KACZOR

21

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

kaczor napisał/a:

Na dodatek 165 z lat wcześniejszych jest węższa niż 170 z ubiergłego roku(dziwiło mnie to na początku ale jest to prawda)


Chyba cos Ci sie pomylilo, bo dla mnie nie jest dziwne ze 165 jest węższa niz 170

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

22

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

może trochę teori bo widze ze ... :P szerokość jest wyrazana w milimetrach natomiast profil to procent szerokości wiec jak 170 miala by byc wezsza od 165??

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

23

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

dlatego Crazy sugeruje pomyłkę :)

24

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

szwinia napisał/a:

gumy do sporta mają trzymać oporowo aż do granicy a potem jest ścięcie. Guma do SM, ma puszczać stopniowo. Po drugie, tak jak napisał Kaczor, gumy do SM mają inną budowę karkasu i są bardzie elastyczne, dzięki czemu jest bardzo dobre "sprzężenie zwrotne" zarówno na asfalcie jak i w terenie. Ponadto kształt jest trochę inny co ma powodować lepszą reakcję na gwałtowne zmiany kierunków.A i jeszcze jedna rzecz, czyli większe w stosunku do gum do sportów właściwości samotłumienia.

Ja myślę że marketingowcy robią Ci pranie mózgu :)
Nie chodzi mi o to że się ze wszystkim nie zgadzam ale większość to pier....nie marketingowe

25

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

Materka napisał/a:
szwinia napisał/a:

gumy do sporta mają trzymać oporowo aż do granicy a potem jest ścięcie. Guma do SM, ma puszczać stopniowo. Po drugie, tak jak napisał Kaczor, gumy do SM mają inną budowę karkasu i są bardzie elastyczne, dzięki czemu jest bardzo dobre "sprzężenie zwrotne" zarówno na asfalcie jak i w terenie. Ponadto kształt jest trochę inny co ma powodować lepszą reakcję na gwałtowne zmiany kierunków.A i jeszcze jedna rzecz, czyli większe w stosunku do gum do sportów właściwości samotłumienia.

Ja myślę że marketingowcy robią Ci pranie mózgu :)Nie chodzi mi o to że się ze wszystkim nie zgadzam ale większość to pier....nie marketingowe


Masz dużo racji. Poza tym samotłumienie brzmi trochę jak samogwałt. ;-)))
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że wszystkie problemy jakie miałem na moto ( czyt. gleby i momenty bliskie gleby) po przemyśleniu należało zakwalifikować jako "rider error". Jednym słowem ani razu mnie oponki nie zawiodły. Inna sprawa że staram się nie używać używek ;-). Natomiast mój kolega stosuje tylko używki, i to im starsze tym lepsze (tzn. tańsze).
[IMG]http://i214.photobucket.com/albums/cc48/gierwi/Kondziu11torpoznan030708r.jpg[/IMG]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

26

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

A tak odnośnie nacinania to przypomniał mi się bardzo poprawiający czasy wzór, na który wpadłem zupełnie przypadkowo podczas wieczornego zwiedzania Radomia przed zawodami.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

27

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

NIe nie pomysliłem się 170 jest węższa od 165 ze starszych lat tak samo jak metzeler i dunlop( metzeler obciera o łańcuch dunlop nie, mimo że powinnien być szerszy)

KACZOR

28

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

Kaczorowi chyba chodziło że ta nowsza 170 jest węższa bo bardziej baloniasta. Co prawda jest jest niby szerszy bieżnik ale cała opona jest bardziej okrągła i dzięki temu jest ciut węższa. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem.

[url=http://www.night-race.pl/index.php?ref=23007][img]http://www.night-race.pl/images/baner.png[/img][/url]

29

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

tak ma poprostu inny kształt ;D wyglada jak górna czesc jajka ;P

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

30

Odp: Opony,Gumy,Lacki,Kapcie

ale to jest fizycznie nie możliwe! może poprostu ma większy profil i dlatego tak jak by naciągały się boki , albo inaczej się układa... liczby nie kłamią 165mm nie może być szersze od 170... :P

ps...

bo wtedy wszyscy chcieli by miec jak najmniejsza liczbę miedzy nogami hahaaha

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."