16

Odp: Jakie SM ?

fender.bender napisał/a:

ale różnie to wychodzi

ale w sensie dłużej czy krócej nie potrzebuje motoru żeby go katować chciałem sm bo mi się po prostu podoba :D tylko widzę że w moim budżecie praktycznie nic nie ma, wszystko wygląda na dobite ;/ Znalazłem husqvarna TC 450 i gościu robił remont 3 lata temu :) to co ile on olej zmienia :D

17

Odp: Jakie SM ?

Bierz Yamahe wr250x lub 250r, idealna do wygłupów, do jazdy w terenie czy po mieście a jak będziesz chciał to i dookoła świata pojedziesz bez remontu silnika co rok czy dwa jak te wszystkie ktmy, huski, crfy i inne wynalazki liczone w motogodzinach ;P

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

18

Odp: Jakie SM ?

xtremix napisał/a:

wr250x lub 250r

trochę za mała pojemność. Bardziej ku exec coraz bardziej się kłaniam :)

19

Odp: Jakie SM ?

Bartek123123 napisał/a:

trochę za mała pojemność. Bardziej ku exec coraz bardziej się kłaniam :)

Czyli jednak interesują cię wyczyny ;) uważaj tylko na legendy niezawodności ...

20

Odp: Jakie SM ?

Zastanów się ile razy zrobisz taką "Trasę", bo ja też na to patrzyłem :)
Brałbym WR250X zamiast DRZ, bo właśnie dlatego wziąłem drz, "aaa bo moze lepiej zniesie taką jazdę" :)

RMX 450Z

21

Odp: Jakie SM ?

Zdziwiłbyś się co taka wr250x/r potrafi. Moto nie do zajechania a nadmiaru KM w innych moturach i tak nie wykorzystasz w terenie :) Ja tam wolę jeździć a nie non stop coś wymieniać i remontować bo się sypie to cylinder, to wał, to korba itp itd, stąd mój przemyślany wybór.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

22

Odp: Jakie SM ?

A jak silnik padnie powiedzmy w exec to z jakimi kosztami muszę się liczyć?

23

Odp: Jakie SM ?

Bartek123123 napisał/a:

A jak silnik padnie powiedzmy w exec to z jakimi kosztami muszę się liczyć?

Od 10zł do 6000zł.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

24

Odp: Jakie SM ?

to grubo :( czyli do codziennej jazdy SM się nie nadaje ;/

25

Odp: Jakie SM ?

Jeśli jesteś ortodoksyjnym supermotowcem, uważającym za prawdziwe supermoto tylko przerobioną z cross/enduro 450 to masz rację.
Jeśli chcesz używać supermoto na co dzień, to jest wybór: od najsłabszego - Honda FMX, Suzuki DRZ, Yamaha XTX, Husqvarna SMS, KTM SMC

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

26

Odp: Jakie SM ?

+ BMW G650X + CCM404 (czyli UK DRZ)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

27 Ostatnio edytowany przez Spidi460 (2019-04-22 11:20:00)

Odp: Jakie SM ?

Widzę że zaczyna się poszukiwanie moto które jeszcze nie powstało. Sam przez to przechodziłem :)

A zaczęło się tak, sprzedałem ściga. Każdy polecał na pierwsze sm DRZ... Znalazłem  interesujący mnie egzemplarz, odbyłem jazdę testowa i stwierdziłem że ten KLOC nie jest dla mnie. Środek ciężkości zupełnie mi nie odpowiadał. Wtedy na celownik obrałem Honda XR400R odbyłem jazdę testową, stwierdziłem że moto zostaje u mnie :) po sezonie na XR dokupiłem ściga, bo czymś w trasy przecież trzeba latać. Po jakimś czasie dokupiłem XR650R bo XR400R zaczęła być za słaba :D XR650 sporo mocy oddawanej liniowo, wszystko było ok, ale jednak był pewien niedosyt... Niby moto idealne, jednakże teraz stwierdzam że to jeżdżąca kanapa... Wsiadłem na Husaberga 570 (miłość od pierwszej przejażdżki) moto stworzone jak dla mnie :) XR650R musiała pojechać w świat. A z moich kombinacji niewyczynowych moto, wyszło tyle że teraz śmigam bergiem 570.

Droga w poszukiwaniu odpowiedniego moto może być daleka. Od siebie polecam Ci XR650R myślę że to będzie jakimś kompromisem.