46

Odp: SMC-R vs 701

No, ja też przymierzałem się do wymiany SMC na coś torowego w następnym sezonie ale o tym, że slik może się zużyć po 3mth nie wiedziałem :D

A co do Duka 790 to motocykl piękny, gratuluję zakupu. A tak wszyscy narzekali, że to nie jest to co prototyp a teraz na odmianę każdy chciałby na nim położyć swe łapska :D

47 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2018-07-13 17:25:44)

Odp: SMC-R vs 701

Zależy do czego. Na pewno był dużo, dużo tańszy w utrzymaniu, ale jednak na torze huśka to jest inna kategoria motocykla, jest dużo lżejsza, zwrotniejsza ma inne przełożenia, dużo lepszy antyhop. Na drodze huśką się nie da jeździć, zaczynając od tego, że nie ma homologacji kończąc na tym, że przednie zawieszenie na polskich drogach to porażka. Tam gdzie SMCrem leciałem 140-160km/h przez las po asflacie to nawet nie czułem wybojów od korzeni, huśką jak mną majtać zaczęło to już myślałem, że gleba będzie. Jak bym miał kupować SM na drogę, kupił bym SMCra jeszcze raz. Na tor Huśka jest jak narazie prze-kozak. Tylko dla mnie SM na drogę to bez sensu. Nie lubię jeździć w koło komina, a na długie trasy które lubię się nie nadaje. Więc mój pierwotny wybór moto uniwersalnego (SMCr) był błędny, bo ani na torze nie poszalałem bo się bałem, że mu coś zrobię, ani na trasie nie był fajny, bo jednak jazda męczyła. Podsumowując SMCr to zajebisty motocykl do miasta, zamiast maxi skutera, dla kogoś kto lubi dojeżdżać do pracy na jednym kole i czasami skoczyć w krótką trasę z kumplami poszaleć na winklach. Oczywiście można nim też skoczyć na tor i się dobrze bawić, ale jakoś zawsze bałem się jechać nim na pełnej kur***. A Huśka to taki motocykl, na który wsiadasz i sobie myślisz, ciekawe ile razy się dziś wypierd*** na tym torze ? Po czym go podnosisz i lecisz dalej. :)

Edit: Ten Slick to był bridgestone battlax SM i był bardzo miękki. Teraz założyłem Metzelera K2 który mi się ostał po SMCr i mam nadzieję, że wytrzyma trochę dłużej. A docelowo czeka zestaw Michałów, które podobno tak nie schodzą w oczach.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

48

Odp: SMC-R vs 701

Żonkil 150zł za zmianę oleju? Co Ty tam lejesz? Czy w Husce są 3 litry oleju XD
U mnie zmiana oleju ( Ipone 10w50 1L + filtr oleju) to 50zł XD

Pozdrawiam,
Piotrek

49

Odp: SMC-R vs 701

No, to zaczynam patrzeć na zabawę na torze trochę z innej perspektywy po tym co Żonkil pisze - to prawda, jak jeździłem na tor tylko okazjonalnie to nie myślałem o takich kosztach.
Co do wyglądu Duka to strasznie się męczę, żeby nie odkręcić tego diabelstwa z tyłu - ale za 2 tygodnie lecimy z kumplami na Hungaroring na F1 więc będziemy jechać przez Austrię, jest plan o Wiedeń zahaczyć tak więc na razie muszę się wstrzymać - hitlerowska polizei na słabe poczucie humoru jeśli chodzi o garażowe modyfikacje motocykla.
Gdy tylko jednak wrócę to cały ten ogon leci w niebyt, więc wygląd Duke'a zbliży się nieco do tego prototypu - myślę, że dużo zyska wizualnie...

Nie możesz kupić szczęścia - ale możesz kupić motocykl, a to właściwie prawie to samo...

50 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2018-07-13 18:42:24)

Odp: SMC-R vs 701

Mallly leje Motula 10w60 dodaj do tego filtry, płyn do filtra powietrza i coś tam jeszcze o czym pewnie zapomniałem i jak w mordę strzelił wyjdzie ponad 100, a podejdzie pod 150 zł

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

51

Odp: SMC-R vs 701

Nowe moto, to się 2 razy zmienia dla pewności ;)

EXC 525 in progress

52

Odp: SMC-R vs 701

Dziku coś w tym jest ;)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

53

Odp: SMC-R vs 701

Opony to tylko stan umyslu :-) kolega Lukasz H cisnal na exc525, 10letnich skamienialych slickach i wygrywal PP :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

54

Odp: SMC-R vs 701

100% racji, chyba, że opona się kończy, to wtedy może mięc DOT  z 2018 i nigdzie nie pojedziesz.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

55 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2018-07-14 15:10:11)

Odp: SMC-R vs 701

Edit. Dobra już się od.pierdole od tych smc rów. Boli tylko brak alternatywy w wyborze zadziornieszego SM. Peace:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

56

Odp: SMC-R vs 701

Niestety nie zdążyłem przed editem, a ze względu na kontuzję i nadmiar wolnego czasu chętnie bym potrolował. Jaki brak zadziorniejszego SM? EXC, FS, CRF, FE, WR, itd. nie chce mi się wymieniać dalej, bo chyba nawet nie znam wszystkich opcji, ale trochę tego jest. Czy się mylę? Dla każdego coś innego.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

57

Odp: SMC-R vs 701

Chodzi zapewne o to, ze nie masz innego sm w podobnej wadze i mocy jak 690 i 701 licząc przy tym kilometry a nie motogodziny. Crf czy fs jasne ze bardziej zadziorne ale nie są tak uniwersalne jak te dwa wyżej. Zrobisz trasę przez Polskę nad morze i po dojechaniu na miejsce wypadałoby zmienić olej. Już kumasz? :P

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

58

Odp: SMC-R vs 701

Aaaaa. Już kumam. Kolega chciał jak to mówią"zjeść ciastko i mieć ciastko". Czyli odgrzewany od lat kotlet. Ja dwa razy próbowałem: raz z Huską 450 i raz z KTM 530 EXC/SM i już teraz to wiem na pewno - nie da się używać "zadziorniejszego SM" jako motocykla na do codziennej eksploatacji.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

59

Odp: SMC-R vs 701

Za oceanem sa ludzie co uzywaja sxv na co dzien.

Srednio przed remontem robia 16000 mil, czyli 30000 km.

W miedzyczasie zadazaja sie 1-2 usterki - uszczelka pod glowica lub uszczelniacz pompy oleju. Olej silnika i skrzyni wymieniaja co 1500/3000km.

Tegulacja zaworow co 8tys km.

No nie jest to drz, ale tez nie typowy wyczyn...

Warunek kest taki, ze moto bylo na przegladzie u jednego z kilku obcykanych gosci i powymieniano odpowiednie elementy "problematyczne".

Niestety wiekszosc sxv oferowanych na rynku kwalifikuje sie do pelnego remontu...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

60

Odp: SMC-R vs 701

w ameryce to crf'y i wr'ki używają na codzień i jakoś im się nic nie psuje xD

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530