151

Odp: Yamaha mt07

Zorganizuj ankietę. Weźcie mnie usuńcie bo wkurwia mnie to forum.
Pozdro

152

Odp: Yamaha mt07

Stary nie denerwuj się ;)!
Po twojej wypowiedzi ciężko wytypować, co Ci nie leży. Z moto trochę jak z babą, jak Ci się źle jeździ, to nic z tego nie będzie i szukaj czegoś innego. Nie kupuje się oczami, widocznie SD 990 nie jest dla Ciebie, szukaj czegoś innego.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

153

Odp: Yamaha mt07

To BMW troszkę kosztuje bo świeżynka...

Co do SD 990 - nie jeździłem ale miałem ADV990R czyli trochę inne podwozie ale dokładnie ten sam motor.
Obstawiam, że jeśli nie chodzi Ci o wagę czy poręczność to właśnie tutaj(silnik) możesz mieć mieszane uczucia.
To jest specyficzny typ silnika i co za tym idzie specyficzna charakterystyka i sposób oddawania mocy.
Wielu ludzi, którzy po raz pierwszy wsiadają na moto z tego typu V-ką, jest zdziwionych a często wręcz rozczarowanych... tyle, że to tylko pierwsze bardzo złudne wrażenie!

Pytanie tylko czy o silnik czy podwozie Ci chodzi?

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

154 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-04-11 14:41:54)

Odp: Yamaha mt07

SPIDI trafił w sedno, dzieki wielkie. Fajnie jak ktoś pomyśli zanim cos napisze a nie pisze dla pisania.
Też mam wrażenie ze trzeba sie przestawic na ten silnik. Dzieki Tobie wlasnie kupiłem SD990 i bede sie go uczył. To jest zupełnie inna Vka. Byłem przyzwyczajony do Vki z Ducati a Duke to inna bajka.

155 Ostatnio edytowany przez Spidi (2017-04-11 15:10:30)

Odp: Yamaha mt07

W takim razie wszystko się zgadza - Kajtek jest "dziwny" ale tylko na początku. Trzeba chwili żeby go polubić...
Mocy i momentu mu jednak nie brakuje - ja swoim Adventure'm spokojnie wkładałem sportowym 600tkom ze świateł a jak kierownik marny to i większym motocyklom. Idzie jak czołg tylko zamiast jeździć samą górą trzeba wykorzystywać mocno środkowy zakres.
Subiektywnie odczucie jest takie, że "szału nie ma" ale jak znajdziesz punkt odniesienia w postaci rzędowej 4rki obok to zobaczysz, że jednak idzie jak dzik!

Mnie najbardziej irytowało szarpanie i nerwowa reakcja na gaz gdy chcesz delikatnie i precyzyjnie operować manetką(szczególnie z pozycji zamkniętej lub prawie zamkniętej).
O ile do szarpania pewnie częściowo przywykłeś na Dukacie to sam sposób reakcji jest upierdliwy. Tutaj jedyną radą jest nowa mapa, co akurat jest wskazane przy przelotach. Trochę poprawia sytuację.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

156 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-04-11 16:27:53)

Odp: Yamaha mt07

Będę własnie rozkminiał nowa mapę, ew. wrócę do oryginalnych kominów bo lubie jak moto jest w miare ciche. Aktualnie są dwa leosie i jest głośno. Dodatkowo w ruch pójdą też przełożenia:)

157

Odp: Yamaha mt07

Daj jakaś fotkę.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

158

Odp: Yamaha mt07

pod koniec tygodnia.

159

Odp: Yamaha mt07

Zależy jaki masz budżet, ale ja polecam wydechy WINGS [url=http://www.wings.si]www.wings.si[/url] . Miałem takie w 950 SM. Masz tam opcje: otwarty-większy dB kiler-mniejszy dB killer. Otwarty, wiadomo że trzęsienie ziemi, ale ten mniejszy dB killer daje hałas podobny do serii, a wydech jest dużo chłodnejszy i lżejszy o połowę.
Jak widzisz wbrew pozorom niektórzy też mają coś do powiedzenia, a nie tylko piszą dla pisania. Po protu jak widzę takie podchody na forum, to mnie śmiech ogarnia. Lepiej takie quizy podawać na PW.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

160

Odp: Yamaha mt07

Mój na oryginalnych kominach był tak cichy, że przy 100wce nie słyszałem już silnika - jedynie szum powietrza i opon. Potem założyłem Leony i było OK. Bez dB killerów faktycznie były głośne ale z włożonymi nie męczyły nawet w trasie.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

161

Odp: Yamaha mt07

Będzie trzeba dokupic DB killery albo wróce do serii.
Właśnie wróciłem z przejażdżki i jestem mega zadowolony:) Wrzucę -1 do przodu i będzie kosa.

162 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-04-16 00:45:34)

Odp: Yamaha mt07

No i takie podejście do zakupów mi sie podoba:) Nic tylko pogratulować! Te nieobliczalne sprzęty zazwyczaj w pierwszym kontakcie odpychają ale to jest złudne, wystarczy dać im szanse a banan na mordz.ie gwarantowany:)))
Ps. Ja w konfrontacji SD 990 vs mt 09 niestety źle wybrałem. Dałem się w chu.ja zrobić że mt to jednak nowsze i chwyciłem slogan "najlepsze cechy supermoto".... taki CHU.jjjj, nawet nie robiłem jazdy próbnej tą padaką, widać nie warta tego była;)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

163 Ostatnio edytowany przez ŁukaszG (2017-04-21 18:52:18)

Odp: Yamaha mt07

Trzeba cos w teren kupic bo moje MT coraz częściej tam zagląda :)
[url]http://www.fotosik.pl/zdjecie/cc4318ef789fe5a0[/url]

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

164

Odp: Yamaha mt07

No i nareszcie MT doczekała się nowego wydechu. Może nie jest to Akrap ale brzmi zajebiście i wygląda też niczego sobie :)

https://images83.fotosik.pl/592/1cccab50b97d1c8e.jpg

https://images84.fotosik.pl/592/5e3c335c048a49af.jpg

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

165

Odp: Yamaha mt07

Fajnie,pochwał sie jak to gra:)

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP