16

Odp: Kamera sportowa

Chyba poczekam trochę aż się opatrzy ludziom ta kamerka i kupię chinola.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

17

Odp: Kamera sportowa

Sam mam Xiaomi Yi i nie narzekam, ale polecam sprawdzić tego GITa:
[url]http://www.dobreprogramy.pl/Canaletto/Boj-sie-GoPro-boj-czyli-recenzja-kamery-sportowej-GitUp-Git2,70941.html[/url]

Ma optyczną stabilizację obrazu - gdybym wiedział o tej kamerce wcześniej, to poważnie bym się zastanowił czy wziąć GITa czy Xiaomkę.

Ps. Xiaomi Yi (pierwsza wersja) też ma możliwość nagrywania 4K w najnowszym oprogramowaniu.

18

Odp: Kamera sportowa

Nie widziałem, żeby Yi1 nagrywała w 4K, jak już to interpoolowane z 2k, a jakość odbiega znacznie od tych REALNYCH 4K. Ja mam od jakiegoś czasu tez Xiaomi Yi kupioną z chin, sama kamerka kosztowała mnie w granicach 220zł jak kupowałem, do tego mod podbijający przepływowość/bitrate i jakość surowego pliku jest na prawdę b. ładna.

Każdy chwali to co ma, ale obraz z Git'a mi nie przypadł do gustu, a stabilizację (jeszcze lepsza niz hardware'owa) da się prosto osiągnąć w post produkcji, czy to Adobe czy Sony Vegas np. :)

Jak masz czas i chęci to poluj na "GoPro killera" Czyli Xiaomi Yi2 która obecnie oscyluje bodajze w granicach 220$ u skośnookich, ale nie wiem jak z wysyłką do Polski. Premiera była niedawno więc zakładam, że ceny z dnia na dzień będą maleć.

FZS 600 ->  DRZ 400 SM -> GSX-R 750 -> SMC 690 -> WR450F SM -> CBR 954RR -> GSX-R 750 -> MT-09  ->  ... ?

19

Odp: Kamera sportowa

Tak, do wyższej rozdzielczości obraz jest interpolowany. Co chyba nie zmienia faktu, że mało kto potrzebuje w tym momencie więcej niż 1080P w 60 klatkach? ;) Nowa wersja xiaomi ma stabilizację hardware, ekran i dwa mikrofony. Na razie w testach wypada bardzo dobrze, ale swoje też kosztuje.

20 Ostatnio edytowany przez EmoKah (2016-05-26 13:52:26)

Odp: Kamera sportowa

[url]https://www.youtube.com/watch?v=T3smNDwTc48[/url]

Tutaj porównanie Xiaomi Yi 2 vs GoPro Hero 4 Black.
Stabilizacja w Yi 2 wg. mnie działa świetnie (ciekawe czy na moto było by tak samo), kolory żywsze niż w Hero 4 no i bateria, która trzyma dwa razy dłużej jest wielkim plusem.

#BRAAP
Suzuki DRZ 440 SM aka Bumblebee

21

Odp: Kamera sportowa

Rumian, podobno ziomki dobrze ogarniają temat (doradzają), na tej stronce jest też sporo kamerek i opisów.
Ja jutro jak będę miał czas to podjadę tam, na Górczewską 228.

WR250X -> Husaria 701

22

Odp: Kamera sportowa

Z tego co widzę - to mają go pro sklep, chyba nic innego nie mają.

Daj znać co i jak.

Pozdro!

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

23

Odp: Kamera sportowa

Nie no, mają inne rzeczy. Ja miałem dzisiaj jechać tam ale nie wyszło, pewnie dopiero w poniedziałek pojadę.

WR250X -> Husaria 701

24

Odp: Kamera sportowa

Ok, daj znaka co i jak :)

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

25

Odp: Kamera sportowa

Jest jeszcze fajna kamerka Eken H9 wg. recenzji lepsza od Xiaomi Yi :)

#BRAAP
Suzuki DRZ 440 SM aka Bumblebee

26

Odp: Kamera sportowa

Byłem w Camonboard na Górczewskiej. Na moje wymagania polecili mi drift ghost s. No i go chyba kupię, gościu fajnie opisał mi, pokazał itp. Kamerka fajna, opływowa, w ręku leży o wiele lepiej niż te kanciaki xiaomi i podobno nie stawia takiego oporu w powietrzu jak gopro itp . Mi zależało na prostocie obsługi, duże przyciski bez zbednych bajerów i aplikacji do sterowania jak w xiaomi i długiim czasie pracy na baterii, do 3,5h. Sprzedawca powiedział, że trafiały się przypadki że nawet do 4h, nie wiem ile w tym prawdy, ale to i tak nieźle. Ghost s ma kozackie mocowania i obracanhy uchwyt, to jest bardzo fajny bajer, trzeba na żywo to obczaić bo ciężko wytłumaczyć. Nie ma stablizacji.
Ogólnie to znają się na tym także jak ktoś chce się dowiedzieć co nieco to polecam. Ja jak dostanę wypłatę to jadę i kupię tego ghosta s, miałem czekać na xiaomi 2 ale nie podchodzi mi to jakoś, chociażby na kształt.

WR250X -> Husaria 701

27

Odp: Kamera sportowa

Ile hajsu ??

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

28

Odp: Kamera sportowa

1200
w zestawie: pilot do sterowania (bardzo wygodny), mocowanie do kasku, do płaskich, do gogli, pasek do pilota, kabel usb, jakasp rzedluzka 3,5mm. I sporo akcesoriów jest do tego.

WR250X -> Husaria 701

29

Odp: Kamera sportowa

1200 bez stabilizacji to wg mnie przeginka. Co ma w porównaniu do Git2?

30 Ostatnio edytowany przez shonek (2016-06-06 20:46:36)

Odp: Kamera sportowa

Cieżko wypisać wszystko czym się różnią. Ale na plus dla ghosta: bateria do 3,5h, obracany obiektyw i fajne mocowania, mozliwosc "nagrywania" zdarzenia po fakcie (też odsyłam do żródeł)
Na plus dla git: 2k, cena, stabilizacja. Na minus bateria: 1,5h to mało.
Ciekawe jak ze stablizacją w tej kamerze Git. Gościu w sklepie mówił, że ze stabilizacją kamera to nie ten budżet (ja powiedziałem, że chce coś do 1200) Może to być tylko pic na wodę?

WR250X -> Husaria 701