16

Odp: Drugi motocykl do lekkiej turystyki i szutrów -zamiennik SM

Kuźwa, VStrom jest dla dziadów :D
PS. Chciałbym spokojnie (bez stresu) wjechać w szuter, ścieżkę, etc bez zastanawiania się , czy tym razem dam radę, ew. nie męczyć się z nim lub że finalnie po zakupie będe unikał kiepskich leśnych duktów... przemyślę sprawę

Na razie
BMW X-Country
TransAlp
i znalazłem KTM Adventure 2003 za 16tyś
ew.Pegaso Factory
ostatecznie V-Strom

Hardcore - it's more than music...

17

Odp: Drugi motocykl do lekkiej turystyki i szutrów -zamiennik SM

Nie wiem czemu odrzuciłeś Kawasaki Versys :) obadaj ten temat:

[url]http://www.motorcycle-usa.com/2011/12/article/2011-kawasaki-versys-project-part-2/[/url]

i tę fotkę :)

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTOAs1f4hQyg9LoA-YxVVcCJDLUwGi8FhXmE0W-5-NiKmVkw8Iw3g

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

18

Odp: Drugi motocykl do lekkiej turystyki i szutrów -zamiennik SM

Belzebub napisał/a:

Kuźwa, VStrom jest dla dziadów :D
PS. Chciałbym spokojnie (bez stresu) wjechać w szuter, ścieżkę, etc bez zastanawiania się , czy tym razem dam radę, ew. nie męczyć się z nim lub że finalnie po zakupie będe unikał kiepskich leśnych duktów... przemyślę sprawę

Na razie
BMW X-Country
TransAlp
i znalazłem KTM Adventure 2003 za 16tyś
ew.Pegaso Factory
ostatecznie V-Strom

No skoro DL jest dla dziadów, to nie wiem co robią w zestawieniu pozostałe za wyjątkiem ADV?!?!?!?!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

19

Odp: Drugi motocykl do lekkiej turystyki i szutrów -zamiennik SM

Daruj sobie takie dziadki jak KTM LC4 z 2003r.
Szukasz skarbonki czy jak?
Wtrysk to już chyba takie minimum w takim sprzęcie.

Ten BMW też mi nie pasuje do tego co szukasz.
Z tego wszystkiego to chyba ten Transalp najlepszy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

20

Odp: Drugi motocykl do lekkiej turystyki i szutrów -zamiennik SM

aa, no i zapomniałeś dodać jakże niedocenianego motocykla - Aprilia RXV 450/550 :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

21

Odp: Drugi motocykl do lekkiej turystyki i szutrów -zamiennik SM

Tylko, że transalp też jest ciężki i do ostrego terenu się w ogóle nie nada, to samo co v-strom. W teren każde turystyczne enduro będzie ciężkie.  Albo wygoda w trasie i lekki szuter i wtedy czy transalp, czy v-strom czy versys będą ok albo teren i ew krótkie dojazdy wtedy zostaje obuć drz w kostkę ;)

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

22

Odp: Drugi motocykl do lekkiej turystyki i szutrów -zamiennik SM

mowa jest o lekkim szutrze a nie o jeździe w terenie

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

23

Odp: Drugi motocykl do lekkiej turystyki i szutrów -zamiennik SM

DRZ to też świetne moto, mocy można mu dołożyć (Athena , FCR), ale jednak mała pojemność + trasy nie idą w parze (wygoda to względna kwestia).
Znalazłem też BMW F800GS -niestety cena prawie jak Tenere.
W stare maszyny rzeczywiście bez sensu iść, natomiast mam też świadomość,  że nie stać mnie na rzucanie o glebę motocykla wartości samochodu (20k), stąd model pośredni poszukuję. Poczytam jeszcze , zastanowię się, może jak przysiądę się to coś mnie ruszy...

Hardcore - it's more than music...

24

Odp: Drugi motocykl do lekkiej turystyki i szutrów -zamiennik SM

Warto jakbyś usiadł chociaż na tych motocyklach.
Zobaczyłbyś jak Ci leżą itd.

Druga sprawa patrz też co się trafi w super stanie.
Kolega swoją Tenere kupił chyba za 18tys. od pierwszego właściciela, kupiona w PL salonie z przebiegiem chyba coś między 10 a 20tys km. z kuframi, osłonami, jakimiś uchwytami itd.
Więc łap okazję.

Jak ma moto być na trasy i do jazdy w dwójkę to zwróć uwagę aby było dosyć mocno osłonięte z dużą szybą itd.
Druga osoba też niech ma wygodę.
Duży zbiornik paliwa też jest mile widziany w motocyklu na podróże.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD