1,336 Ostatnio edytowany przez kamilos (2018-12-30 19:56:30)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Czy podczas wymiany pompy lub filtra paliwa płukaliście bak? Czy można to zrobić wodą i później osuszyć?

Chciałbym wcześniej wyjąć wszystko ze środka, czy bez specjalnego narzędzia da się rozłączyć przewody paliwa od pompy?
https://i.ytimg.com/vi/ivTIKihP3dA/maxresdefault.jpg

A może po zdjęciu obudowy pompy będzie ją można wyciągnąć w drugą stronę bez rozłączania tych złączek? Pytanie dotyczy SM R 2008.

kamilos.net

1,337

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Po hooy plukac?
Ja rozlaczalem zlaczki te szare - śrubokret + musk xD
Wlasnie jestem na etapie przenoszenia fitra paliwa poza bak - za dużo jebania z wymiana....

1,338

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

SFMario napisał/a:

Po hooy plukac?
Ja rozlaczalem zlaczki te szare - śrubokret + musk xD
Wlasnie jestem na etapie przenoszenia fitra paliwa poza bak - za dużo jebania z wymiana....

Jak wylewałem resztkę paliwa wypłynęło kilka nieczystości, a skoro i tak mam całość na wierzchu to chciałem uszczęśliwić moje OCD ;)

kamilos.net

1,339

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

To plucz.

1,340

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Bak to ja bym płukał to tylko czystą benzyną. Poświęcisz kilka litrów ale wypłuczesz cały syf.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

1,341

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Witam,

czy KTM EXC 125, 250, 350, 400, 450 mają takie same szerokości obręczy i średnice osi (fabrycznie)? Czy koła supermoto pasujące do jednego z tych KTM pasują plug and play do pozostałych?

Z tego co na szybko sprawdziłem w katalogu części KTM to oś jest identyczna z przodu i z tyłu dla niektórych z tych pojemności.

Jakie koła wrzucić do KTM EXC 125 model 2016 (szerokość obręczy, średnica osi itd)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

1,342

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Piotraspik napisał/a:

Witam,

czy KTM EXC 125, 250, 350, 400, 450 mają takie same szerokości obręczy i średnice osi (fabrycznie)? Czy koła supermoto pasujące do jednego z tych KTM pasują plug and play do pozostałych?

Z tego co na szybko sprawdziłem w katalogu części KTM to oś jest identyczna z przodu i z tyłu dla niektórych z tych pojemności.

Jakie koła wrzucić do KTM EXC 125 model 2016 (szerokość obręczy, średnica osi itd)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Obręcze raczej są te same (choć przy przekładce na SM to i tak bez znaczenia), ośki od '03 do '15 te same. '16 powinna mieć ośkę 22mm, ale to i tak lepsze niż 20mm, bo wystarczy zmienić tulejki (łożyska są te same).
Pomijające te kwestie koła z EXC pasują zamiennie między pojemnościami.
Co do kół 17x3,5" przód, a tył co Ci się podoba typu 17x4,25-5". 5" najkorzystniej, bo później łatwo się pozbyć. Kupując coś pod 26mm zmieniasz tylko tulejki na 22mm, bez rzeźby.

PBM

1,343

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Czy zna ktoś dobrą firme która zaplata koła centruje itp?

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

1,344

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Damian napisał/a:

Czy zna ktoś dobrą firme która zaplata koła centruje itp?

"u Pawła" Paweł Król.

RMX 450Z

1,345

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Ayahuasca napisał/a:
Damian napisał/a:

Czy zna ktoś dobrą firme która zaplata koła centruje itp?

"u Pawła" Paweł Król.

masz może numer telefonu albo maila bo nie mogę znaleźć

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

1,346

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

[url]https://www.olx.pl/oferta/centrowanie-prostowanie-kol-motocyklowych-szprychy-i-inne-CID5-IDqy8Kt.html#9ca94fc341[/url]

https://www.bikepics.com/members/81

1,347

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Dzięki wielkie

Ktm125sx<Ktm300gs<YamahaXt600sm<Husqvarna 610sm<Dorsoduro 750

1,348 Ostatnio edytowany przez dariusz087 (2019-01-04 23:03:58)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

edit:

post do usunięcia :P

MT07 ---> SMC-R Evo1 / WR125X

1,349 Ostatnio edytowany przez kamilos (2019-01-12 23:23:23)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

SFMario napisał/a:

Po hooy plukac?
Ja rozlaczalem zlaczki te szare - śrubokret + musk xD
Wlasnie jestem na etapie przenoszenia fitra paliwa poza bak - za dużo jebania z wymiana....

Mały śrubokręt załatwił sprawę. Jak odpiąłem stary filtr to tylko jedna złączka wymagała rozłączenia, aby wyciągnąć wszystko na wierzch.
Wystarczy delikatnie wcisnąć każde z 4 zatrzasków i przewody łatwo się rozłączają kręcąc lewo-prawo.

Jakby ktoś szukał filtrów i złączek jednorazowych to w Intercarsie są w super cenach. Kupiłem od razu zapas: 2 filtry i 10 złączek za 50zł :)

Filtr paliwa KNECHT KL 15 OF
Indeks: 259449 (KL 15 OF)
15,60 zł

Opaski zaciskowe DRESSELHAUS 4730/000/17 6,8X8
Indeks: C6A2BF (4730/000/17 6,8X8)
19,20 zł (opakowanie 10 sztuk)

edit: opaski okazały się za małe, potrzebne są w rozmiarze 9 zamiast 8 - 4730/000/17 7,8X9,5.

kamilos.net

1,350 Ostatnio edytowany przez Szyspy (2019-01-06 17:44:45)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Witam,

Kupiłem ostatnio zestaw kół (od Husqy SM450R) na przeróbkę EXC na SM - zastanawia mnie "szlif" po wewnętrznej stronie obręczy na obu felgach. Znajduje się on po przeciwnej stronie wentyla (180* od otworu) - felgi z zewnątrz wyglądają ładnie, proste i bez wgnieceń. Na przedniej w tym samym miejscu są też ciężarki 2x 20g - na tylnej przy wentylu 2x 15g.

Link do zdjęć:
[url]https://drive.google.com/drive/folders/1XjQMdFTGrPPD-1XWWDiL6pj8eM1o5-Wn?usp=sharing[/url]

Jest to pozostałość po obróbce / wyważaniu podczas produkcji, czy coś tu nie gra?
Jeśli jest to norma to wygładzaliście to jakoś przy przeróbce felg na tubeless za pomocą taśmy uszczelniającej 3M 4412N?


Na tyle mam też luźną tarcze hamulcową (dzwoni i lata na boki ok. 1mm- przód siedzi ciasno) wiec zakładam że tył jest do wymiany.



Pozdrawiam!

KTM 525 EXC