31 Ostatnio edytowany przez juraas (2014-10-21 20:58:22)

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Nie sprawdzałem.Tylko jak te podkładki i łożyska sprawdzić na złożonym silniku?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

32 Ostatnio edytowany przez juraas (2014-10-21 20:58:03)

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

....

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

33

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Podkładki możesz zobaczyć patrząc z góry, a łożysko stopy możesz określić przez sprawdzenie luzu promieniowego (góra-dół) i na boki (powyżej 3 mm), ewentualnie odczuć zacinanie się łożyska.
Po prostu przeglądnij wszystko co możesz, bo usterkę trzeba wykluczyć.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

34 Ostatnio edytowany przez juraas (2014-10-21 21:44:52)

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Wał  po przebiciu korby zrobił z 3 godziny ale sprawdzę wszystko, chociaż szczerze odechciało mi się juz ja robić ;/

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

35

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Szkopuł tkwi w szczegółach. Nawet za duże splanowanie głowicy/cylindra i montaż zbyt cienkich uszczelek może zwiększyć stopień sprężania na tyle, że temp. może wzrosnąć nadmiernie i spowodować za duże zwiększenie średnicy tłoka (chodź to nie wygląda na zatarcie z powodu za dużej temp.) lub oderwanie czegokolwiek czegokolwiek w obrębie komory spalania. Zbyt duże ciśnienie ma też zły wpływ na łożysko główki i stopy korbowodu. Trzeba to na spokojnie zweryfikować, od ukł. zasilającego po wydech.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

36

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Tak mi teraz przyszło do głowy - a hamowałeś może silnikiem ?

Może przytarł się właśnie od tego...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

37

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Niee, nigdy 2t.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

38

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Chyba coś mi się przypomniało.. Kolega levis spytam się czy czasami nie przedostał mi się plyn z chłodnicy i nagle coś mi się przypomniało . Po ściągnięciu cylindra na tloku była taka lekka siwa maz jakby olej z skrzyni. To mogła być przyczyna...  Tylko jak by to sprawdzić czy to olej bo zimering i łożyska były oczywiście nowe przy składaniu silnika , chyba że mechanior coś zjebal...

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

39

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Mam nadzieję, że simmeringi wału zamontował w dobrą stronę :P

Tak jak pisałem, polecam nieco grubszą uszczelkę na zamówienie.

Ja robiłem tutaj i za każdym razem jestem zadowolony.

Za 2 szt płaciłem 90 pln ;-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

40

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Ja to powtórzę po raz któryś.
Bez sensu jest zakładać taki temat i pisać wszędzie tip top, skoro na końcu piszesz, że wszystko robił mechanik.
Jeżeli nie robiłeś tego Ty sam to nie możesz pisać, że wszystko było zrobione idealnie.
Coś mógł wymienić na nowe a coś nie.
Coś mógł pomierzyć, a coś nie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

41

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

Sam płyn mógł wylać się z kanałów przy demontażu, ale jego biała maź stworzy się gdy bedzie płyn przedostawał się do komory spalania w czasie pracy. Polecałbym sprawdzić płaskość głowicy.
Płyn nie jest zbyt dobrym środkiem smarnym.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

42

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

hacker33 napisał/a:

Ja to powtórzę po raz któryś.
Bez sensu jest zakładać taki temat i pisać wszędzie tip top, skoro na końcu piszesz, że wszystko robił mechanik.
Jeżeli nie robiłeś tego Ty sam to nie możesz pisać, że wszystko było zrobione idealnie.
Coś mógł wymienić na nowe a coś nie.
Coś mógł pomierzyć, a coś nie.

Mechanik jedynie zmieniał wal i wspomniane łożyska i simeringi, resztę robiłem ja.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

43

Odp: Husqvarna wre 125 reaktywacja- PONOWNE ZATARCIE- ZDJĘCIA

@up o ile temat jeszcze aktywny, chciałbym wtrącić iż sam zatarłem husqe wre 125 raz z mojej winy drugi jak pożyczyłem koledze. Po odblokowaniu motocykla potrzebował większej dawki oleju przez co zatarłem, skutek był okropny cylinder i tłok do wyrzucenia. zacząłem robić mieszankę 1:35, 1:30 i jest wszystko w porządku. Co do płynu z chłodnicy jest to możliwe ale tu już wiesz co i jak ;P