16

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Przechodziłem już przez te darmowe wynalazki i IPB nie ma sobie równych jak dla mnie.

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

17

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Na razie nie ma co rozmawiać o skryptach skoro w dyskusji brakuje osoby "decyzyjnej" jeśli chodzi o domenę

18

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

konradoz napisał/a:

Na razie nie ma co rozmawiać o skryptach skoro w dyskusji brakuje osoby "decyzyjnej" jeśli chodzi o domenę

Właściciel pewnie tu nie zagląda, trzeba próbować się z nim kontaktować inaczej

https://www.bikepics.com/members/81

19

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Jeśli macie jakiś namiar to poproszę na priv, może coś by się udało ruszyć z tematem.

20 Ostatnio edytowany przez PRELUDE2000 (2014-03-23 17:44:33)

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Panie i Panowie, zwrócono się do mnie z prośbą o ewentualną wycenę prac programistów nad nową wersją strony supermoto.pl – chciałem Was poprosić o dopisywanie własnych pomysłów lub komentowanie moich propozycji znajdujących się poniżej. Jak skompletujemy listę funkcjonalności to prześlę wszystkie wytyczne do programistów współpracujących ze mną z prośbą o przygotowanie oferty.

1. Przede wszystkim strona zostanie przeniesiona na serwer home.pl i tam zostanie do momentu zbudowania na serwerze drugiej nowej strony, gdy to nastąpi wówczas odpali się całkiem nową witrynę na domenie supermoto.pl

2. Trzeba będzie zbudować stronę od podstaw w oparciu o nowe grafiki, logo i ustaloną funkcjonalność.

3. Strona ma zawierać forum oparte o BBcode (choć przy tym nie będę się upierał, jeśli znajdziecie lepsze rozwiązania dające szersze możliwości) - stare forum musi być zarchiwizowane. Zastanawiam sie czy jest możliwość ściągnięcia wszystkich starych postów i tematów (to już pytanie do informatyków) Jeśli nie, to stworzymy nowe działy forum, ale wiązać się to będzie z utraceniem wcześniejszej aktywności i tematów… Jest to dość dyskusyjna kwestia, jednak bez pewnych kompromisów nie osiągniemy zamierzonego rezultatu.

4. Forum ma zawierać zaawansowaną wyszukiwarkę - szukanie po działach, tematach, użytkownikach, wyrazach itp. - w rezultatach (jeśli nie wybrano filtra) powinna być możliwość sortowania wyników zawierających szukaną frazę ( tematy, użytkownicy, działy)

5. Forum ma być powiązane ze stroną główną, aby ostatnio aktywne tematy wyświetlały się na stronie głównej – obecnie to nie działa.

6. Temat "Filmy i zdjęcia SM" który maj być zawsze wyświetlany na stronie głównej w sposób następujący – będzie to ikona filmu z YT, Vimeo, DailyMotion (jak na FB) lub zdjęcia które będą pokazywać się na stronie głównej bez tekstu w dodanym poście - ma to na celu ubarwienie strony. Poza tym jest to temat często podnoszony na forum więc często będzie się to zmieniać. Istnieją również dwa inne tematy które mogłyby pojawiać się w ten sposób, jednak warto to jeszcze przemyśleć ("Filmy i zdjęcia nie związane z SM", "Pokaż swój pojazd").

7. Warto zastanowić się nad możliwością wprowadzenia obsługi forum poprzez aplikacje mobilne tapatalk czy też pokrewne - często się o tym pisało, więc może warto.

8. Edycja profilu - zmiana avatara, miejscowości, motocykla, adresu email itp. podgląd we własne ogłoszenia z działu giełda, ustawienia powiadomień lub tematy i dodane posty na forum. Wszystko przejrzyste i proste, bez durnych ustawień które obecnie znajdują się na forum.

9. W poście obok avatara ma wyświetlać się posiadany motocykl/motocykle.

10. Otwarty kod - możliwość dodawania wszystkim użytkownikom artykułów wraz z fotografiami i filmami które będą wyświetlane na stronie głównej, Jednak zanim to nastąpi moderator musi przeczytać tekst i zdecydować czy w takiej wersji może być publikowany na stronie głównej.

11. Kalendarz najbliższych imprez wyświetlany na stronie głównej - każdy może dodać zdarzenie które wyświetlane będzie w kalendarzu - jednak będą to wyłącznie zawody oraz treningi a nie zdarzenia indywidualne - można zrobić to na podstawie kodu dodawania zdarzeń z motorspot.pl, z tą różnicą że wszystko skierowane jest do użytkowników maszyn supermoto i do wszystkich użytkowników (bez grup i znajomych) – aplikacja ostrzeże jeśli dodawane zdarzenie jest już dodane w tym terminie i miejscu przez kogoś innego.
12. Publikowanie zdjęć i filmów na forum - jeśli dany adres zdjęcia lub filmu był wcześniej publikowany w jakimś poście wówczas strona nas o tym poinformuje (poprzez okno dialogowe), zapyta czy na pewno chcemy dodać post, wyjątkiem są posty które zawierają tą samą frazę poprzez cytowanie wcześniejszego posta użytkownika. Jeśli i pomimo ostrzeżenia ktoś doda post który zawiera wcześniej publikowany adres to w dodanym poście automatycznie dodana jest w wybranym kolorze informacja że post zawiera wcześniej publikowany adres oraz poniżej znajdzie się link do wcześniejszego posta/postów.

13. Warto uprościć proces dodawania zdjęć. Obecnie aby dodać zdjęcie które będzie wyświetlane w poście na forum trzeba użyć tagu "[img]" a następnie wpisać lub wkleić adres zdjęcia, potem ponownie zamknąć adres tagiem "[/img]' - nie jest to prosta sprawa dla nowych użytkowników, może zrobić wizualne menu:
http://images62.fotosik.pl/794/190f7f8545df2830.gif
które samo będzie używać odpowiednich tagów to wklejania fotek, pogrubienia tekstu, użycia koloru itp. (bez czerwieni, która będzie zarezerwowana wyłącznie dla moderatorów).

14. Poczta - warto by posiadała opcję sortowania (domyślnie po dacie) po użytkownikach lub szukania wiadomości po wyrazie, nadawcy itp.

15. Powiadomienia - na adres email, wskazany podczas rejestracji (lub edytowany w profilu) mogą przychodzić powiadomienia o nowych wiadomościach PW o nowych postach w obserwowanych tematach, zapytaniach z działu giełda. Powiadomienia przychodzą również na wewnętrzną pocztę

16. Prawdziwy dział giełda supermoto.pl (zapożyczony z aplikacji motorspot.pl – obecnie nad nim pracujemy) powiązany z forum - dodanie ogłoszenia automatycznie otwiera nowy temat na forum, w którym można dodawać posty. Podczas dodawania ogłoszenia można zaznaczyć by temat był obserwowany (otrzymywanie powiadomień o nowych postach w ogłoszeniu na forum) lub zaznaczyć to w ustawieniach powiadomień.

17. Dodane filmy na forum, mają być wizualizowane ikoną - tak jak na FB

18. Rejestracja na forum poprzez FB

19. Możliwość edytowania i usuwania własnego posta - chyba że został już zacytowany. Jeśli został zacytowany to wciąż można go edytować, jednak cytowana treść wcześniejszej wersji się nie zmieni. Jeśli post zostanie usunięty ujęty jest punkt ilości postów.

20. W tematach na forum "Supermoto terror (miejscowość)" dodanie możliwości utworzenia zdarzenia opartego na aplikacji motorspot.pl, zdarzenie widoczne ma być dla wszystkich w dodanym poście którzy są zalogowani na forum! Jeśli nie są zalogowani nie widzą szczegółów zdarzenia. Możliwość ta nie jest oczywiście obowiązkowa dla użytkownika - po prostu może z niej skorzystać.

21. Wymuszenie aplikacji na nowo zarejestrowanych użytkownikach by pierwszy ich post dodany był w dziale Przywitalnia, aby uniknąć docinek w stylu: "zapraszamy do działy przywitalnia"

Moim skromnym zdaniem strona gówna ma być odzwierciedleniem aktywności forum.

Czekam na inne propozycje.

21

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Jak dla mnie to wrzucić IPB i luz, 3/4 rzeczy z góry jest od razu, resztę się dopracuje. Forum można przekonwertować na nowy skrypt. Mogę pomóc to ogarnąć.

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

22

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Generalnie fajnie, ze komus sie chce cos zrobic dla spolecznosci, ale powtarzam. Najpierw trzeba by zwerbowac kilka osob tak samo zaangazowanych, ktore beda aktywne i zadbaja zeby strona zyla. Beda pisaly artykuly, realacje z zawodow itd. Bez tego caly wysilek w nowa szate zostanie zmarnowany bo nadal ostatnie newsy bede z 2009 roku. To nie szata jest problemem w starej stronie. Problemem jest calkowity brak aktywnosci. W tej chwili aktywne jest tylko forum i zmiana wszystkiego tylko dla kilku nowych funkcji na forum, to przerost formy nad trescia Mozna bez tych nowych funkcji zyc.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

23

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Jery, popieram w pełni

24

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Prelude bardzo fajnie, że się tym zajmujesz. Ze swojej strony dodałbym jeszcze aby w dziale giełda każdy nowy temat był akceptowany przez moderatora - unikniemy wtedy ogłoszeń osób nowo zarejestrowanych (założenie blokady na posty nic nie da bo będzie sztuczne nabijanie w stylu 30 postów w dziale "przywitaj się"). Mam jeszcze w głowie kilka rzeczy które można wprowadzić ale najpierw chce przemyśleć czy to realne i ma sens.
Jery, Cezar oczywiście macie rację jednak jest szansa, że nowa, funkcjonalna strona zachęci ludzi do pisania, wrzucania zdjęć.
Może udałoby się namówić zawodników na udostępnianie fotek z danej rundy często robią do własnego archiwum. Może jakieś krótkie wywiady z zawodnikami itp. itd.

25

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Jesli teraz nie ma chetnych to nie sadze zeby nagle sie znalezli gdy strona i forum bedzie na innym serwie.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

26 Ostatnio edytowany przez Cezar (2014-03-24 09:25:31)

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Jak nie ma redaktora to na niewiele chyba się zdadzą oddolne starania userów

27 Ostatnio edytowany przez trawer (2014-03-24 13:18:48)

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Jeżeli chodzi o zdjęcia z zawodów do zawsze są i to od kilku ludzi którzy robią wszystkim zawodnikom, więc z tym nie ma problemu , problemem jest kto obiektywnie i fajnie zda relację z zawodów, do tej pory było tak , że jak ukazała się relacja o supermoto to tylko artykuł o jednym zawodniku.

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

28

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Z tymi relacjami ciężka sprawa, sam chętnie wybierałbym się na rundy poobserwować i porobić zdjęcia ale przeważnie w weekendy się dokształcam i lipa z tym.
Kolejny pomysł do funkcjonalności: Tematy nowych użytkowników do zaakceptowania przez moderatora, zainspirowane:
[url]http://forum.supermoto.pl/topic27678-jakie-moto.html[/url]

29

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Rozważaliście może dział na stronce głównej związany z aspektami technicznymi motocykli supermoto? chętnie bym się podjął napisania od czasu do czasu jakiegoś tekstu.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->SMC 660 '04

30

Odp: Sprawy funkcjonalności forum

Jest taki dział.
Możesz pisać. Wyślesz do crazygo on to zamieści na głównej stronie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD