31

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

No jeszcze nie wrócił ten zawias. Oczywiście nie obeszło się bez problemów. Chciałem przy okazji serwisu dostroić zawias do mojej ponadnormatywnej wagi przez dobór odpowiednich sprężyn i ew. pogrzebania tłumieniem.
ALE:
1. U Marka musiałbym dopłacić extra 400 zł bo sprężyny do mojego motóra są dla tunerów nietypowe, bo raczej nikt tych zawiasów nie przerabia.
2. Lokalny tuner zawieszeń najpierw stwierdził że "spoko, sprężyny się zamówi i będą", a potem zweryfikował swój pogląd - RaceTech nie ma takich w ofercie (podobnie jak inni wytwórcy)
3. Skończyło się na zamówieniu "mocniejszych" sprężyn z katalogu KTM, jutro mają być do odbioru i zaraz zostaną dostarczone do Last Lap gdzie czeka na nie reszta. Na miejscu zobaczę jak to wygląda z koniecznymi wymianami części. Jak na razie oprócz sprężyn kupiłem uszczelniacze i kapturki SKF.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

32

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

Odgrzebie temat - jest LC4 690 S ( enduro) z przebiegiem ok 70 tys km - bez większych napraw ( tzn łancuszek i rolki wymieniane)
Jak myślicie - wiem że dużo zmiennych - ale czy to jeszcze długo polata ?
Ile te silniki wytrzymują ?

33

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

100 000 bez zmęczenia i dalej.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

34

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

A kto z kolegów ogarnia 690 - chciałbym  pogadać co i jak patrzeć przy oglądaniu.

35

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

Gierwi ;)

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

36

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

Cześć. Mam Smcra 690 z 2015roku z przebiegiem 25tys i jak narazie moto jeździ dalej jak nowe nic się nie dzieje. Olej , filtry co 3tys kilometrów sprawdzane luzy zaworowe raz w sezonie i jest wszystko ok.

Ktm 690 smc-r 2015

37

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

Mój smc 27 tys, mam go od 12 tys i wszystko tak samo, jak chlal olej tak chla :p wymieniłem łańcuch rozrządu teraz i dźwigienki przy 15 tys i oczywiście napinacz łańcucha rozrządu manualny :)

Drz650->klx650->SXV 550->DRZ400sm->husq wr250 zadymiacz

38

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

A wałek rozrządu w jakim stanie? Masz może jakieś zdjęcie?

https://www.bikepics.com/members/81

39

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

teraz to słaba pora, bo sezon idzie, ale po sezonie, to zrzuć sobie cylinder. Najwyżej zapłacisz za nową uszczelkę pod głowicą i tyle.

olej może pić przez uszczelniacze zaworowe, pierścienie bądź zamocno zużytą parę cylinder-tłok - ale bez rozbiórki nic się nie dowiesz.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

40

Odp: ktm 690 smc, przebieg a zużycie

Ja swoim z przebiegiem 70 tys ( Enduro) - przejechałem ok 600 km po wymianie oleju (IPONE10W60) - nie wziął oliwy nic .
Może nie krece go jak SM - ale sami wiecie jak on prowokuje i jaki banan na gębie wywołuje gdy obrotomierz jest blisko czerwonego pola :)