16 Ostatnio edytowany przez Kula (2013-06-30 15:45:04)

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Jacis napisał/a:

a ja chce zrobić wszystko jak należy.

No właśnie nie chcesz...

ciernik bardzo trafna uwaga

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

17 Ostatnio edytowany przez tabul (2013-06-30 15:48:24)

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Jacis napisał/a:
cross napisał/a:

Ja no szkoda wyda 300zl na sezon lepiej wsadzisz jakis badziew od rzeda ... kowale jebane potem dzialy z minami na forum trzeba tworzyc. Sprzedaj to w ciul moze inny uzytkownik lepiej zadba o ten motocykl

Nic z tego nie zrozumiałem....

cross napisał/a:

....Sprzedaj to w ciul moze inny uzytkownik lepiej zadba o ten motocykl

Z takimi tekstami to sobie możesz ... ;)

Kupiłem bo podobał mi się, chce zrobić wszystko dla siebie, dlatego pytam... a tu wyjezdżacie mi z takimi tekstami ;/ Ktoś już nie dbał o ten motorek,... a ja chce zrobić wszystko jak należy. Jak będzie trzeba to i wymienię motorek na 426 ale wypicuje go dla siebie.
CROSS jak chcesz to pogadaj sobie gdzie indziej a nie nabijasz posty jakimiś śmieciami .

to ja przetłumaczę: Szkoda Ci wydać 300pln, około raz na sezon, wolisz zrobić kowalską robotę, która nie ma prawa dobrze działać... potem taki kowal jak Ty wpada na forum z taka mina i wciska innym. Też mnie to denerwuje...

18

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Chyba po to jest forum, żeby zapytać co o tym sądzicie ? Czy można coś z tym zrobić czy tylko i wyłącznie nówka i oryginał.
Najprościej oczywiście iść do servisu i kupić nówkę ale z pewnymi rzeczami czasem nie trzeba. Jeśli chodzi o gaźnik to oczywiście nie będę oszczędzał i kupie nówkę.
Lubie jak wszystko jest sprawne i dobrze zrobione, przecież ja mam tym jeździć i nie zamierzam sprzedawać. Nie osądzajcie od razu człowieka z góry, że coś kręci...

Wracając do tematu w sklepie yamahy (5JG–14546–00) Nie wiem czemu opis tego to iglica... ale koszt 1 070,89 PLN. Tylko trochę widzę, że inny jest ten gaźnik... nie ma części poniżej 2000r ..

19

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Nowa oryginalna przepustnica kosztuje z 300zł
[url]http://www.jdjetting.com/xcart/product.php?productid=134&cat=18&page=1[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

20

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Na dniach znajomy będzie mi dorabiał taką przepustnicę, jak spoko wyjdzie to jakbyś chciał to mogę dla Ciebie też przygadać sztukę.

21

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

A z czego dokładnie będą Ci robić ? Ja mam znajomą firmę niemiecka u siebie która też by mi dorobiła tylko rozchodzi się o to, że przepustnica oryginalna zrobiona jest z płytki tytanowej, a zamienniki z jakiejś wysoko gatunkowej stali... Nie chciałbym żeby rozleciało się to.
Hacker dał linka, wychodzi 220zł za przepustnice i około 85zł za przesyłkę do Polski. Więc wychodzi identycznie co na allegro.

Najlepiej dorobić przepustnice, zrobić jakąś dobrą siateczkę i terroryzować ją przez parę lat i wtedy będę pewny, że dorobiona przepustnica jest dobra ;)

22

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Mam do wyboru:
aluminium,
stal narzędziową.

Dzisiaj mam się zdecydować, ale chyba wezmę aluminiową.

23

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

No jestem ciekawy twojego wyboru. Pamiętaj, że to jest moto do wyczynówki więc jeśli Ci się aluminium pokruszy to będziesz miał sieczkę zamiast silnika ;) Ja bym brał stal narzędziową, jest ona dość twarda i nie jest zbyt krucha.
Mi wytoczyli z noża tokarskiego o ekstra twardości i nie łamliwości, ten trzpień od pompy wody. I raczej będzie już na wieczność ;)

24

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Taka stalowa przepustnica jak zacznie walić w aluminiową obudowę gaźnika to może ją troszkę uszkodzić.
Sądzę też, że oryginalna przepustnica jest dlatego lekka i pokryta chyba teflonem aby nie wyrabiała tych rowków prowadzących w gaźniku.
Bo przepustnicę jak widać można wymienić w miarę tanio. Obudowy gaźnika już tak łatwo i tanio nie wymienisz.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

25

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Jak mozesz kupic za 300 pln to sie nie ma co zastanawiac.

Ale mozna sprobowac po taniosci. H** tam ze ze jakis czas moge miec do wymiany gaznik, albo przepustnica moze mi wpasc do srodka i zrobic sex party z tlokiem. Taaa polak to i gowno kupi, byle nie droho  ;/

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

26

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

radziu napisał/a:

... albo przepustnica moze mi wpasc do srodka i zrobic sex party z tlokiem.

Z tego co się orientuje to samo możesz napisać o orginale.

27

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Podejrzewam, że to tylko rozchodzi się o przepustnice z roczników `98 i `99r . No i oczywiście wolę kupić już gotową i nową, w tedy wiem że jeszcze trochę pojeżdżę :) No i oczywiście trzeba ją sprawdzać co jakiś czas :) Zobaczymy co będzie :)

28

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Katman i jak tam z tą przepustnicą ? Zrobiłeś ?

29

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

Będzie na piątek :)

30

Odp: Uszkodzona przepustnica :( Yamaha WR 400

To jak będziesz miał to wstaw fotke ;) będziesz ją czymś powlekał ? ori jest strasznie śliska, ciekawe jak te zamienniki. Ja na dniach będę zamawiał zamiennik to zobaczymy czy też jest z powłoką czy bez.