16

Odp: Adapter do zacisku KTM

bdsm.cyp napisał/a:

czy pompa hamucowa, pod zacisk 2 tłoczkowy, da sobie radę z zaciskiem 4 tłoczkowym?


Moze byc bieda. Radze wybrac sie na kwietniowy motobazar i  za okolo 160-180 zł przytulic pompe od sportowego motocykla.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

17

Odp: Adapter do zacisku KTM

zacisk mam od R1 i pompę radialną od gsxr, ale się zastanawiam, jak sobie taka pompa będzie radziła sobie z jednym zaciskiem.
a może ma ktoś w rozsądnej cenie cały układ?

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

18

Odp: Adapter do zacisku KTM

bedzie sobie radzila. Ja mam zacisk od ducati (Brembo 4 tloczkowy) + pompe od Kawy ZX7R. Jedyny minus jest taki, ze hamulec jest dosc ostry. Skok klamki kolo 10 mm.

Przymierz dobrze czy ten zacisk od R1 Ci wejdzie i nie bedzie ocieral o szprychy bo mam duze watpliwosci. Najwezszymi zaciskami sa Brembo, dlatego takie najlatwiej adopotowac pod SM. Moj i tak wymagal przyszlifowania (widac na foto-srebrny fragment), aby nie ocieral o szprychy.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

19

Odp: Adapter do zacisku KTM

udało mi się dostać seryjny adapter od sm610 wraz z pompą i zaciskiem niestety adapter jest nie taki jak trzeba.

seryjny zacisk w smr510 i sm610 jest taki sam?

jeżeli tak gdzie można (szybko! nie importer) dostać oryg, jeżeli nie to kierować się powyższymi radami?

dynotech niestety nie pomógł

20

Odp: Adapter do zacisku KTM

PRS napisał/a:

Witam Forumowiczów, chciałem wrócić do jednej z wypowiedzi "Radosnego" a konkretnie do tej na temat Dynotechu. Mój drogi jest to bardzo niesprawiedliwe wypowiadanie sie w ten sposób o kim kto grzecznie i uprzejmie powiedział Ci że mają adaptery tylko pod seryjne zaciski a nie pod taki jaki ty chcesz. Ekipa Dynotechu do goście którzy naprawde się znają na rzeczy a tego typu wypowiedź jest kompletnym brakiem szacunku w ich stronę. Sam się przekonasz na pierwszej eliminacji jak motocykl będzie startował w barwach Dynotechu i jestem pewien tego że czołówka MP i Pucharu to będą motocykle przez nich przygotowane. Z wyrazami szacunku. PRS

Muszę się ustosunkować, no nie mam wyjscia, lecz na wstępie muszę pochylić czoło nad formą Twojej wypowiedzi - jestem mile zaskoczony pełną kulturą. Na innych forach raczej obserwuje zachowania zgoła odmienne w tego typu sytuacjach :)
Po pierwsze - by było jasne - sformułowania "pełny kibel" nie użyłem jako opini o firmie Dynotech. Chodziło mi tylko o to że nic się nie dowiedziałem i dalej jestem w tzw. dupie :)
A dalej....Rozumiem że jesteś jakoś związany z firmą Dynotech, jako właściciel czy pracownik i dlatego tak oburzyła Cię moja wypowiedź. W innym przypadku chyba nie stawał byś w obronie ludzi zupełnie obcych o których działaniu nie wiesz nic. Przecież chyba nie wypowiadałbyś się nie znając treści mojej rozmowy. Zauważ że najpierw polecasz mi ten kontakt wiedząc dokładnie czego szukam a potem jesteś zdziwony moją opinią skoro "przecież powiedziano Ci że mają adaptery do seryjnych zacisków a nie do takich jak Ty chcesz". Na samym wstępie tego tematu napisałem że szukam adapterów do zacisku czterotłoczkowego czyli nieseryjnego i wkleiłem odpowiednie zdjęcia. Ale rozumiem, chciałeś dobrze. W skrócie wytłumaczę dlaczego w moim omawianym poscie zastosowałem ogólnik "Zresztą to nic nowego, polsko-motocyklowa normalka". A jak wygląda typowa oferta internetowa polskich firm motocyklowych? Lista producentów i dostawców w tych niby stałych ofertach jest zazwyczaj dłuższa niż w sklepach niemieckich z 30-letnim doświadczeniem. Lecz gdy przychodzi do poszukiwania konkretnych produktów które nie są masówką typu tankpad, zazwyczaj nikt nic nie potrafi nic doradzić a nawet jak przypadkiem potrafi to oczekiwania trwają tygodniami a potem zazwyczaj okazuje się "że tego to akurat nie było ale mamy piękne nowe motocykle". Chwała Panu że właśnie zniknęły granice i do Berlina dojadę w czasie trwania seansu filmowego. Można to potraktować jako marudzenie ale ktoś powinien zacząć produkować koszulki dla pracowników typowego nawiślańskiego sklepu motocyklowego w których musieliby chodzić jak w mundurkach. Na koszulkach nadrukowane byłyby słowa które wszyscy widzimy wypisane na ich twarzach - "CZŁOWIEKU, KUPUJ TO CO JEST A JAK CHCESZ WYDZIWIAĆ TO SPADAJ" :]
I DLATEGO WŁAŚNIE, gdy dzwonię do firmy z tak wspaniałą stroną www która prezentuje się jako specjalista w tematyce supermoto i słyszę "Taki adapter? A to nie wiem co to jest i w ogóle to nie stosuje się takich adapterów bo to element giętki w układzie hamulcowym, ja proponowałbym raczej nowy zacisk Beringera który mam na półce za jedyne tysiąc czterysta" to choćby nawet było to powiedziane śpiewająco, mój entuzjazm będzie raczej umiarkowany.
Napisałeś co o braku szacunku.....Owszem, może jestem obarczony kiepskim kilkunastoletnim doświadczeniem polskiego klienta-motocyklisty ale na dzwięk słowa "szacunek" w odniesieniu do relacji sklep motocyklowy/serwis a klient detaliczny robię się od razu elektryczny :]

450EXC SM '05
530EXC Six Days '09