31

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Raczek ty chyba masz :P bo u mnie nic sie nie wiesza :D

motoslide.com

32

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Raczek napisał/a:

a lagiii ma jak ja pier#$%^ :D no, ale  130zeta!

??

33

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Giersik napisał/a:

Test mini DV 80 i przy okazji przelanie sprzęta ;p Jakoś niechcący mi się z komina smok zrobił  :D Chcąc nagrywać nią tak z ręki to się trzeba nauczyć dobrze bo nie ma żadnego podglądu na to co nagrywasz. Już ciemno to i nagranie ciemne. Jak będę miał czas to w dzień coś nagram normalnego ;)

[url]http://www.youtube.com/watch?v=JEGwixKTjWc[/url]

Obraz bylby spoko za 130 zeta, ale pod warunkiem ze bedziesz filmowal pomniki i to ze statywu. Obraz ladny, ale przy byle poruszeniu wszystko sie rozmazuje. Dla mnie kicha na maxa.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

34

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Jery, masz gopro, to teraz uważam, że patrzysz na to przez pryzmat gopro, która niewątpliwie jest zajebistą kamerą, ale również bardzo drogą. Lagów jak na moje nie ma. Są filmy na youtubie i jakość oczywiście nieporównywalna, ale nie zauważyłem żeby jakoś mega klatkowała film.  :)

35

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

dochodzi do tego sztuczne oświetlenie przy świetle słonecznym powinno być lepiej.

Zawsze można przecież do kasku podczepić sobie Soniaka FX1000  :D

http://www.beiks.pl/public/img/gallery/1223631043_150753_600.jpg

36

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

KaceR napisał/a:

Jery, masz gopro, to teraz uważam, że patrzysz na to przez pryzmat gopro, która niewątpliwie jest zajebistą kamerą, ale również bardzo drogą. Lagów jak na moje nie ma. Są filmy na youtubie i jakość oczywiście nieporównywalna, ale nie zauważyłem żeby jakoś mega klatkowała film.  :)

Uwierz mi ze potrafie zachowac obiektywizm i potrafie ocenic stosunek cena/jakosc. Ogladales ten filmik? Przy kazdym ruchu kamery obraz sie rozmazuje i "podwaja" Dla mnie jakosc nie do zaakceptowania nawet za 130 zl. To ze mam GoPro o niczym nie swiadczy. Ja poprostu chcialem miec mozliwie najlepsza jakosc . Cena byla ciezka do przelkniecia, ale do zaakceptowania. Ale to moje myslenie i nie mowie, ze wszyscy maja wybierac ta kamerke. Poprostu to rozmazywanie dyskwalifikuje ta kamerke jak dla mnie.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

37

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Prawda, lagi ma okropne no ale za taką cene to jeszcze można to znieść :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

38

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Jak dla mnie GoPro ma cene nie do przełknięcia. Zależy jeszcze kto do czego chce używać takiej kamerki bo ja np. kupiłem żeby nagrać kilka scenek w sezonie i wwalić na youtuba a filmu pełnometrażowego nie planuję ;p Zobaczy się jak się na drodze bedzie sprawowała, czy się nadaje do czegokolwiek. Kamera 80 zetów reszta to karta pamięci więc to jest jakość za 80 a nie 130 ;p

39

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Witam
Śledzę ten wątek  i sam mam dylemat co kupić tym bardziej że czeka mnie coroczny rodzinny wyjazd na narty  i trzymanie w gołej ręce starej mini DV celując na OKO   starasz się uchwycić  dzieciaki i co ciekawsze obiekty płci żeńskiej  :D ,Ręce grabieją  a drugie oko patrzy żeby nikogo nie rozjechać .
A i sezon się zbliża i dam koledze jadącemu za mną żeby nitkę na torze doszlifować
Coraz bardziej podoba mi się Oregon ATC9K
Zalety -pilot , - wodoczszelność bez dod. obudów ,ogumowana obudowa ,monitor)
Wady - słaba bateria ,zwykłe HD

tylko  jak widzę w opisach są dwa rodzaje HD   , HD1280 x 720 /  i  full HD 1920 x 1080
Czy użytkownicy GOPRO mogą napisać czy  jest duża różnica w odtwarzaniu na TV

40

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Wrzucę tu filmik z wypożyczonej kamery Vholdr Contour HD nagrany w Gostyniu w zeszłym roku. Nie pamiętam czy to full HD czy jakieś tam 720 ale możecie sobie zobaczyć. Nie wrzucałem tego do tematu Różne ciekawe filmiki supermoto, bo to było zwykłe szkolenie dla początkujących motocyklistów. Jak już zacząłem się trochę wkręcać, to mi się przypominało że mam na głowie kamerę za1500 zł, a w umowie wypożyczenia było drobnym druczkiem że zobowiązuję się pokryć szkody (kupić zniszczoną kamerę) do w/w kwoty :D. Od ok. 10 minuty można pooglądać naszych dwóch kolegów forumowych.

[url]http://vimeo.com/18438028[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

41

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Jakość OK -kolor, kontrast ,kąt  tylko mikrofon się odzywa przy większej prędkości .
szkoda że nie ma bezpośredniego porównania HD  vis 640x480 czy warto dopłacać za HD ( chyba tylko Kąt HD-eki mają dużo lepszy od zwykłych i to jest główna zaleta  ,przy  44 do 60 stopniach widzenia każdy ruch zamazuje obraz -pokazywany tutaj DV 80 itp puki obraz stał to wszystko OK kolory i ostrość  jak na tą cene super  ale tylko ruch kamerą i czar pryska .

42

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

"Ja tam nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem" mój syn coś tam zmiejszał, bo oryginalne nagranie strasznie klatkowało na moim komputerze.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

43

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Barteksm napisał/a:

Raczek ty chyba masz :P bo u mnie nic sie nie wiesza :D

może źle się wyraziłem, chodziło mi o odświeżanie. przy malej ilości klatek/s jest bardzo widoczne rozmycie podczas manipulacji kamerą. W GoPro przy bodajże 60kl/s nie ma o tym mowy

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

44

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Widzę temat sie rozkręca to dołożę coś od siebie.
Zalety Gopro to płynny obraz, niesamowita kolorystyka i oddanie barw, a wszystko to za cene ponad 1000zl, i widząc tą cenę poszukałem w necie kamery ktora będzie porównywalna z ww sprzętem za dużo niższą cenę, nieco większymi gabarytami i brakiem osłony przeciw "wszystkiemu".  :)  Trafiłem na stronkę [url]http://www.wetstuff.com/camera/HDcam_test.htm[/url] .  Kamery które tam znalazłem robią naprawdę fajne filmy, a ich przedział cenowy to 190-300zl, czyli różnica jest spora w porównaniu do GoPro. Wiadomo nie jest to to samo, owe kamerki są prawie 2 razy większe i cięższe, nie wiadomo jak znoszą wstrząsy i inne dziwne sytuacje.
Można by jeszcze wymieniać różne wady i zalety chciałem pokazać alternatywne wyjście, może ktoś zainspirowany moim postem znajdzie coś ciekawszego lub jakieś testy małych kamer. Przyda się niejednemu. :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

45

Odp: Jaką kamerę na Supermoto kupić?

Według mnie odpowiedź na pytanie "jaką kamerę kupić" jest bardzo prosta: Taką na jaką cię stać.

Nie ma co porównywać produktów za 70 i 1300 pln bo to na inna półka w sklepie. Jeśli po tym jak kupisz kamerkę za 1300 będziesz miał na opony to ją kupuj, jeśli nie to pomyśl o tańszej... Zresztą i to jest kwestią tego jakie masz priorytety, podejrzewam że dla wielu z nas wygląd sprzęta i filmiki HD są ważniejsze niż np. wydawanie kasy na rzeczy związane z jazdą po torze. To wszystko kwestia wyborów, no chyba że się należy do grupy tych których stać na 'wszystko' :-)

pozdro,
m

---
umiesz liczyć, licz na siebie