11,146

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

wolałbym kupić taniej do remontu...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11,147

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Osiem miesięcy to długo ale swoje robi zapewne fakt, że to moto bez homologacji.

11,148 Ostatnio edytowany przez adrmln90 (2016-09-20 16:22:29)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

mateusz_371 napisał/a:

[url]http://www.olx.pl/oferta/honda-crf-honda-crf-450-r-supermoto-torowka-CID5-IDesG3h.html#5c86bbf0df[/url]

Co myślicie o tym moto, stoi na olx grubo ponad 8 miesięcy. Na początku chciał za nią 15500, teraz 13400 do negocjacji. Podobno 7 godzin po remoncie ale to jakiś handlarz ED MOTO się nazywa, także nie chcę mi się wierzyć.

Pogadaj z użytkownikiem Macko , z tego co wiem był osobiście ją oglądać i gdzieś na forum nawet pisał co z nią nie halo , z tym przebiegiem to bym raczej uważał bo stoi ona już prawie rok na alledrogo więc wątpię że przez ten czas pajęczyną obrastała .

EDIT : opinia o ww. CRF'ie

"Moim zdaniem coś z zapłonem i pewnie nie tylko. Łapała odcięcie przy 3-4tyś obrotów pod obciążeniem, gasła zagrzana, po wbiciu 3biegu też gasła. Po jeździe próbnej zrezygnowałem, przed jazdą próbną czyli kilka dni wcześniej byłem nią zauroczony i chciałem brać od ręki:) Fakt że sprzedający w dniu mojej pierwszej wizyty nie chciał mi się dać przejechać było już dla mnie dziwne ale tłumaczył się że ma "życzliwych" sąsiadów i nie chce problemów. Wydaje mi się że po prostu jak zobaczyli że jestem zainteresowany to próbowali naprawić ale nie zdążyli do dnia jazdy testowej;) Wydawało mi się że moto bez blach za tą kasę to już musi być super, niestety się myliłem. "

CRF450R SM

11,149

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Ok dzięki pomoc, jakoś nie znalazłem tej opinii, a już miałem jechać 200 km ją oglądać. Kurdę nie myślałem, że znalezienie supermoto będzie aż takie trudne :(

11,150

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

mateusz_371

[url]http://otomoto.pl/oferta/honda-crf-honda-crf-450-2004-r-super-supermoto-ID6yyfUd.html[/url]

dobra opcja w dobrej kasie , ale jeżeli chcesz kupowac wyczyn musisz sie liczyć z kosztami , tak jak levis wyzej napisał zawsze możesz kupić sprzęt do remontu i wtedy bedziesz miał pewność co siedzi w środku

CRF450R SM

11,151

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Zdaję sobie sprawę, że wyczyn to koszta. Decyzję o zakupie podejmowałem chyba ze trzy lata :) Ale nie chciałbym wywalić 15k i od razu remontować silnik za kolejne 5k.
Ten handlarz z Częstochowy ma dwie takie hondy do sprzedania, ta druga jest o 2k droższa.

A co myślisz o tym motocyklu ? :
[url]http://www.olx.pl/oferta/husqvarna-sm-supermoto-CID5-IDhogMR.html#f18c879317[/url]

Piec będzie pewnie do roboty ale przynajmniej kasa trochę niższa.

11,152

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

mateusz_371 napisał/a:

Zdaję sobie sprawę, że wyczyn to koszta. Decyzję o zakupie podejmowałem chyba ze trzy lata :) Ale nie chciałbym wywalić 15k i od razu remontować silnik za kolejne 5k.
Ten handlarz z Częstochowy ma dwie takie hondy do sprzedania, ta druga jest o 2k droższa.

A co myślisz o tym motocyklu ? :
[url]http://www.olx.pl/oferta/husqvarna-sm-supermoto-CID5-IDhogMR.html#f18c879317[/url]

Piec będzie pewnie do roboty ale przynajmniej kasa trochę niższa.

Zima idzie, weź coś co rozłożysz i sobie zrobisz sam. Jakbym kupował drugi motocykl, to tak bym zrobił. Doszlifować wszystko w ciągu zimy i w sezonie nie zastanawiasz się czy coś puści czy nie ;)

RMX 450Z

11,153

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

A ja po trzech takich zimach nie kupiłbym już używki tylko nowy z salonu:)

Z tymi motocyklami do remontu też uważać. Lepiej kupić w pełni sprawny i remontować. Bo jak kupisz coś z walniętym karterem albo głowicą a nie wiedziałeś przy zakupie to później robi się problem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11,154

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Czyli dymi, bierze olej i brakuje mocy ale da się jeszcze odpalić i przejechać trochę? Takie moto dobrze brać do remontu?

11,155

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

norvitsch napisał/a:

Czyli dymi, bierze olej i brakuje mocy ale da się jeszcze odpalić i przejechać trochę? Takie moto dobrze brać do remontu?

Najlepsze moto do remontu to takie w którym piec nie był jeszcze nigdy otwierany.
Jak już jakieś remonty ma za sobą to trzeba uważać.
Nigdy nie wiesz kto i jak naprawiał? Ile gwintów jest zerwanych, ile śrub podmienionych.
Często widać już po samych śrubach kto i jak rozkręcał silnik.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11,156

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Najlepiej to kupić coś co działa, nie kopci, ma moc, nie stuka  nigdy nie było otwierane- z wizją tego, że będziesz trzeba remontować.

Pozdrawiam,
Piotrek

11,157

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Panowie, ale ile jest takich sprzętów do kupienia - tyle co nic. Kupując trzeba się nastawić, że może trzeba będzie wydać 10k na remont i tyle...

Jakbym miał hajs i chciał się poważnie ścigać, to kupiłbym moto po zawodniku - np. po Żuralu i dbał o moto jak trzeba.

Kupowanie 8+ letniej CRFy, WR, SX, EXC itd z myślą, że przejeździ jeszcze trochę lub że za 2.5k zrobi się remont jest błędne.

Jak moto jest bez godnej i sprawdzonej historii serwisowej, to trzeba brać wszystko pod uwagę.

Ja np po rozebraniu, nie włożyłbym tych samych zaworów, jakbym nie wiedział jaki jest ich przebieg. To samo z korbą - chwilowo nie ma luzu lub jest minimalny. Poskładasz, zrobisz 30 motogodzin, luz się zwiększy i korba wyjdzie bokiem...\

Jak remont to porządny - nastawić się można jedynie, że cylinder, wał i wałki rozrządu są ok - takie optymistyczne założenie :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11,158

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Ta Husqvarna o której wcześniej pisałem ma podobno od nowości 350 mH, przy 180 miała robiony tłok z korbą. Głowica, zawory, wszystkie łożyska od nowości nie ruszane.
Dzwoniłem dzisiaj do polskiego importera części i zestaw zaworów ze sprężynami i prowadnicami kosztuje 2036 zł, do tego należy wymienić łańcuszek rozrządu, ślizg i łożyska wałka, to jest kolejne 494 zł. Dochodzi jeszcze tłok, korba i wszystkie łożyska. To tak optymistycznie jeżeli chodzi o sam silnik.

Myślicie że ta Huska jest warta 10k w stanie do remontu ?  Bo chcę ją jechać obejrzeć.

[url]http://www.olx.pl/oferta/husqvarna-sm-supermoto-CID5-IDhogMR.html#f18c879317[/url]

11,159

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Czyli masz moto za 10 wsadzasz na remont kolejną 10. I jeździsz 10 letnim sprzętem za 20tys.
Dla mnie się nie opłaca.
Za 20tys. to można kupić kilku letni motocykl który nie ma żadnej potrzeby remontowania i nigdy nie był remontowany. Będzie na wtrysku i marki która nadal istnieje.
Co ma takiego ta huśka, że warto ją kupić i ładować drugie tyle? Super osprzęt - nie. Jest super lekka - nie. Jest super mocna - nie. Każdy marzy o takiej huśce - nie. Tania w remontach - nie. Z czasem zyskuje na wartości - nie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11,160

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Ale z drugiej strony sama przeróbka na SM jest kosztowna, nawet przy kupnie używki w miarę nowej za te 20 tysi. Zawsze można jeszcze zaczekać, dołożyć i kupić coś nowego seryjnego ale tu znowu wybór jest wąski czyli nadal dylemat i ból głowy co zrobić :) Nawet jeśli moto wydaje się w stanie od razu do jazdy, to i tak lepiej zrobić kontrolę i już potencjalne koszty remontowe się pojawiają. Nowe to jednak zawsze nowe :)