286

Odp: Jak wystartować w zawodach?

Siemkaaaa wiem że juz bylo poruszane Ale pytam żeby się upewnić czy jak pojde do przychodni w mojej miejscowości i tam wystawia zaświadczenie ze moge startować to będzie ok? Chodzi o amatora

Kuba #18

287

Odp: Jak wystartować w zawodach?

Martinez18 napisał/a:

Siemkaaaa wiem że juz bylo poruszane Ale pytam żeby się upewnić czy jak pojde do przychodni w mojej miejscowości i tam wystawia zaświadczenie ze moge startować to będzie ok? Chodzi o amatora

Lekarz sportowy.  Jak masz takiego w przychodni to wystarczy.

Pozdrawiam,
Piotrek

288

Odp: Jak wystartować w zawodach?

Rok temu do amatorów nie były potrzebne badania, coś się zmieniło?

289

Odp: Jak wystartować w zawodach?

Sieema Pany. Chcę pierwszy raz wystartować w klasie Amator. Z tego co ogarnąłem to potrzebuje tylko oświadczenie od lekarza że mg brać udział. Wcześniej w tym poście pisał ktoś że wystarczy od rodzinne a inni że od sportowego jak to wkońcu jest ? ;) i czy potrzebuje coś wiecej.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

290

Odp: Jak wystartować w zawodach?

Sportowy. W zeszłym roku było coś ze organizator może dopuścić zawodnika bez badań. Ale to ich decyzja.

Pozdrawiam,
Piotrek

291

Odp: Jak wystartować w zawodach?

j/w idzie przeskoczyć

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

292

Odp: Jak wystartować w zawodach?

mallly200sx napisał/a:

Sportowy. W zeszłym roku było coś ze organizator może dopuścić zawodnika bez badań. Ale to ich decyzja.

W regulaminie w zeszłym roku pojawił się zapis o uczestniku i możesz nim być bez badań, licencji itp.

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

293

Odp: Jak wystartować w zawodach?

hermes napisał/a:
mallly200sx napisał/a:

Sportowy. W zeszłym roku było coś ze organizator może dopuścić zawodnika bez badań. Ale to ich decyzja.

W regulaminie w zeszłym roku pojawił się zapis o uczestniku i możesz nim być bez badań, licencji itp.

Właśnie czytałem regulamin i tam jest tylko napisane że:
"  Warunkiem   dopuszczenia UCZESTNIKAdo  zawodów  jest  przedłożenie organizatorowi n/w. dokumentów:
1.pisemne zgłoszenie do zawodów.
2.przedłożenie dokumentu tożsamości
3.oświadczenie  o  stanie  zdrowia uczestnika. W    przypadku uczestników niepełnoletnich wymaga się zaświadczenia o zdolności do startu w zawodach motocyklowych wydanego  przez  lekarza  o  specjalności  medycyny  sportowej lub posiadającego certyfikat PTMS.
4. Udział w  szkoleniu  oraz  zaliczenie egzaminu teoretycznego z regulaminu danej konkurencji zgodnie z zasadami opisanymi w rozdziale IV niniejszego regulaminu
5.dowodu  rejestracyjnego  motocykla  wraz  ubezpieczenia  motocykla  od  OC  (nie dotyczy imprez na trasach zamkniętych),
6.pozwolenia  na  prowadzenie  pojazdu  na  którym  startuje  (nie  dotyczy  imprez  na trasach zamkniętych)."
Czyli że oświadczenie o stanie zdrowia uczestnika.... Czyli nie wiem czy to sportowy czy rodzinny...

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

294

Odp: Jak wystartować w zawodach?

JohnnyQulaweOkO napisał/a:
hermes napisał/a:
mallly200sx napisał/a:

Sportowy. W zeszłym roku było coś ze organizator może dopuścić zawodnika bez badań. Ale to ich decyzja.

W regulaminie w zeszłym roku pojawił się zapis o uczestniku i możesz nim być bez badań, licencji itp.

Właśnie czytałem regulamin i tam jest tylko napisane że:
"  Warunkiem   dopuszczenia UCZESTNIKAdo  zawodów  jest  przedłożenie organizatorowi n/w. dokumentów:
1.pisemne zgłoszenie do zawodów.
2.przedłożenie dokumentu tożsamości
3.oświadczenie  o  stanie  zdrowia uczestnika. W    przypadku uczestników niepełnoletnich wymaga się zaświadczenia o zdolności do startu w zawodach motocyklowych wydanego  przez  lekarza  o  specjalności  medycyny  sportowej lub posiadającego certyfikat PTMS.
4. Udział w  szkoleniu  oraz  zaliczenie egzaminu teoretycznego z regulaminu danej konkurencji zgodnie z zasadami opisanymi w rozdziale IV niniejszego regulaminu
5.dowodu  rejestracyjnego  motocykla  wraz  ubezpieczenia  motocykla  od  OC  (nie dotyczy imprez na trasach zamkniętych),
6.pozwolenia  na  prowadzenie  pojazdu  na  którym  startuje  (nie  dotyczy  imprez  na trasach zamkniętych)."
Czyli że oświadczenie o stanie zdrowia uczestnika.... Czyli nie wiem czy to sportowy czy rodzinny...

Oświadczenie możesz napisać sam na kolanie. Niepełnoletni nie może i musi iść po zgodę lekarza sportowego.

Pozdrawiam,
Piotrek

295

Odp: Jak wystartować w zawodach?

"Ja niżej podpisane Wacław X oświadczam że jestem zdrowy" :D

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

296

Odp: Jak wystartować w zawodach?

Jestem po rozmowie z panem z Bydgoszczy do którego dostałem nr jak zadzwoniłem pod nr z regulaminu. Pan powiedział ze musi być zaświadczenie od lekarza sportowego :) #potwierdzoneinfo ;D

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

297

Odp: Jak wystartować w zawodach?

JohnnyQulaweOkO napisał/a:

Jestem po rozmowie z panem z Bydgoszczy do którego dostałem nr jak zadzwoniłem pod nr z regulaminu. Pan powiedział ze musi być zaświadczenie od lekarza sportowego :) #potwierdzoneinfo ;D

Radzę wszystkim uważnie przeczytać regulamin - wiedza może zbyteczna ale się przydaje!

[url]http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/supermoto/regulaminy/2016/zasady_rozgrywek_-_supermoto_2016.pdf[/url]

"1.7.5.  Uczestnik ma prawo wystartować w zawodach Puchar
u Polski bez licencji i badań
lekarskich jednak musi spełnić wymagania określone w Regulaminie Sportu Motocyklowego."

[url]http://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/zasady_ogolne_2016_24.03.2016_1.pdf[/url]

2.13.2.   Warunkiem   dopuszczenia
UCZESTNIKA
do  zawodów  jest  przedłożenie
organizatorowi n/w. dokumentów:
1.
pisemne zgłoszenie do zawodów.
2.
przedłożenie dokumentu tożsamości
.
3.
oświadczenie  o  stanie  zdrowia
uczestnika
.
W    przypadku
uczestników
niepełnoletnich wymaga się zaświadczenia o
zdolności do startu
w zawodach
motocyklowych
wydanego  przez  lekarza  o  specjalności  medycyny  sportowej
lub posiadającego certyfikat PTMS.
4.
Udział  w  szkoleniu  oraz  zaliczenie
egzaminu
teoretycznego
z
regulaminu
danej konkurencji
zgodnie z zasadami opisanymi w rozdziale IV niniejszego
regulaminu
.
5.
dowodu  rejestracyjnego  motocykla  wraz  ubezpieczenia  motocykla  od  OC  (nie
dotyczy imprez na trasach zamkniętych),
6.
pozwolenia  na  prowadzenie  pojazdu  na  którym  st
artuje  (nie  dotyczy  imprez  na
trasach zamkniętych)

"14
zawodów z głosu doradczego delegata.
Delegat  zobowiązany  jest  złożyć  swojej  Komisji  pisemne  sprawozdanie  z  przebiegu
zawodów wraz z wnioskami, w terminie 3 dni od daty zakończenia zawodów. Delegat
odpowiada za swą działalność w czasie zawodów przed delegującą go Komisją.
2.12.
Zgłoszenie d
o zawodów
Zgłoszenie  zawodnika
/uczestnika
(uczestnik to amator nie posiadający licencji)
do
udziału  w  zawodach  musi  być  złożone  na  piśmie
lub  elektronicznie  (w  postaci
formularza elektronicznego lub skanu zgłoszenia)
i zawierać następujące dane:

imię  i
nazwisko,  przydzielony  numer  startowy  (o  ile  numery  startowe  są
przydzielane na cały sezon),

datę urodzenia,

nr licencji sportowej,
(nie dotyczy uczestnika)

markę,
model pojazdu
,
pojemność skokową silnika,

klauzulę  o  podporządkowaniu  się  regulaminowi  i
zarządzeniom  kierownictwa
zawodów
oraz o znajomości regulaminu zawodów,

podpis zawodnika/uczestnika
Zgłoszenie bez powyższych danych ni
e
powinno
być przyjęte.
Może  być  też  nie  przyjęte  zgłoszenie  przesłane  bez  dowodu  wpłaty  wpisowego  oraz
zgłoszenie nie pr
zesłane w terminie wyznaczonym regulaminem zawodów. Organizator
może  nie  przyjąć  zgłoszenia  nie  podając  powodów,  z  wyjątkiem  zawodów  będących
jedną z rund
M
istrzostw
Polski
.
Każde zgłoszenie musi zostać
własnoręcznie
podpisane
(oryginalny podpis)
przez
zawodnika/uczestnika zgłoszonego do zawodów
.
Klub ma obowiązek poinformować zawodnika oraz organizatora danych zawodów,
jeśli NIE wyraża zgody na start danego zawodnika w tych zawodach"

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

298

Odp: Jak wystartować w zawodach?

Jedno drugiemu przeczy nie musisz mieć badań ale musisz mieć oświadczenie o stanie zdrowia, czyli i tak musisz robić badania. Tak ja to rozumiem

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

299

Odp: Jak wystartować w zawodach?

JohnnyQulaweOkO napisał/a:

Jedno drugiemu przeczy nie musisz mieć badań ale musisz mieć oświadczenie o stanie zdrowia, czyli i tak musisz robić badania. Tak ja to rozumiem

Nie musisz mieć badań, jeżeli organizator pozwoli Ci pojechać składają tylko oświadczenie o stanie zdrowia. W Twoim wypadku Pan przez telefon powiedział, że u nich to nie przejdzie :) (organizator nie zezwala)

Pozdrawiam,
Piotrek

300

Odp: Jak wystartować w zawodach?

mallly200sx napisał/a:
JohnnyQulaweOkO napisał/a:

Jedno drugiemu przeczy nie musisz mieć badań ale musisz mieć oświadczenie o stanie zdrowia, czyli i tak musisz robić badania. Tak ja to rozumiem

Nie musisz mieć badań, jeżeli organizator pozwoli Ci pojechać składają tylko oświadczenie o stanie zdrowia. W Twoim wypadku Pan przez telefon powiedział, że u nich to nie przejdzie :) (organizator nie zezwala)

Dzięki za odzew wszystko rozumiem ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12