1

Temat: W co się zaopatrzyć (Strój)

Siemka :D
Zostałem szczęśliwym posiadaczem 640 lc4,teraz trzeba się jakoś ubrać ;P
miałem na oku kask: airoh twist
z butów myślałem nad:  Gaerne SG11 Supermoto bądź GAERNE GX1 Supermoto
Czy może ktoś jest/był posiadaczem tego sprzętu? albo coś o nim słyszał
Co do reszty (rękawice, strój/kombinezon/zbroja, ochraniacze) to liczę na was drodzy forumowicze :D Ogólnie zamierzam latać po mieście ew poza miastem.
Z góry dzięki za pomoc :))))

2

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Kask i buty musisz przymierzyć i to dopasowanie i wygoda powinny wpierw decydować czy kupić czy nie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-12-11 01:12:56)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Kombinezon standardowo mvd polecam, osobiście kilkukrotnie testowany w ekstremalnych temperaturach i ewidentne dym z niego idzie fest, trochę sie drze elastiko na rękawach po konfrontacji z asfaltem na łączeniach ale to szczegół bo dupa w jednym kawałku cały czas i uważam ze to jedne z lepiej wydanych ~2tysi . Perforacja totalna czyli sie nie ugotujesz w lato, a na wszystkie inne warunki pogodowe wiatrówka z plecaka załatwia sprawę, miejsce na ochraniacze/ortezy. Rękawice mega wygodne chociaż nie są wieczne ale za taka cenę grzech nie dokupić. WIELKI MINUS kombi mvd to całkowity brak ochrony klatki piersiowej co mozna usprawiedliwić tym ze jest to kombi stworzone przez zawodnika dla zawodników na tor, a na ulice w sumie wystarczy dokupić klatę dla pełnej ochrony. Buty Gearne chetnie bym sprawdził bo sidi SM w sumie nie polecam za lipę w postaci niewyjmowalnej wkładki (jebi.ą poprostu it rzeźba je częstować karcherem) i za kolor biały który szybko robi sie żółty i jest to korozja nie do opanowania (tyko czarne jak juz), skrzypią jak sam chu.j ale wygodne nie ma co:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

4

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Gearne buty są OK. Tez skrzypia. Lepiej kupić z zawiasem, dużo wygodniejsze. Slider to nie cała podeszwa jak w sidi, tylko kawałki. To i plus i minus. Cała podeszwę tez można kupić, ale tylko szewc ja wymieni.
U mnie drugi albo trzeci sezon i jeszcze żyją. Warto tylko śrubki dokręcać, bo same się odkręcając!

Pozdrawiam,
Piotrek

5 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-12-11 01:51:15)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Kask ciekawy ale jak masz zamiar trzymać sie czarnego to weź pod uwagę tez duala, komfort duzoooooooo lepszy.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

6

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Airoh Twist to płacenie około 400 zł za markę, w ten cenie można znaleźć zajebisty kask z porządną skorupą - ta w Airohu jest wykonana z termoplastiku, czyli najtańszy z możliwych materiałów. Odpuść sobie i poszukaj czegoś z kompozytu.

FMX 650

7 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2016-12-11 11:21:21)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Z kasków np. Suomy robi dobre kaski ze świetną wentylacją- ja pocę się strasznie i w airoh cr900 topilem się z ciepła + w suomy jest jakiś super materiał chłodzący.

Wewnętrzna gąbka ma specjalny wzór, poprawiający bezpieczeństwo. tu jakieś źródło dla osób znających Inglisz ;) [url]https://www.youtube.com/watch?v=B8LZOZjGxnI[/url]

Mr jump można trafić w cenie sporo poniżej 1000zl. Waga koło 990g.
W rękach wydaje się dość delikatny, jakość wykonania dobra, ale bez szału- jak airoh, włoski produkt.
Ja wybrałem suomy aplha- wyższy model, cięższy (1130g, rozmiar s- ważyłem na wadze kuchennej)- wydaje się "sztywniejszy", sporo tańszy od aviatora, trochę cięższy. Rozpatrywałem oba ale postawiłem na suomy.
Oba suomy maja powłokę karbonowo jakaś tam.

Pozdrawiam,
Piotrek

8

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Też mam suomy ;) ale tego tańszego za 6stowek i też jestem mega zadowolony ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

9

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Jeśli chodzi o kask to dziś na 24mx.pl wszystko przecenione, dużo modeli  i ceny niektóre rzeczywiście okazyjne także może akurat coś wybierzesz. Jak koledzy piszą zainteresuj się Suomy albo tak jak ja postawiłem na Acerbisa. Nie płacisz typowo za markę a za dobrą jakość, wentylacje itp.
Z butów ja kupiłem GX 1 bez zawiasu, bo z zawiasem niedostępne i szczerze nie żałuje w ogóle.
Na początku strasznie dziwnie się w nich czułem, wydawały się sztywne itd, ale po kilku wyjazdach jest całkiem inaczej.
Nie wiem czy się rozbijają delikatnie czy po prostu przyzwyczajenie, ale brak zawiasu w niczym nie przeszkadza.
Spokojnie można chodzić w nich nawet po schodach no i mega wygodne są na moto.

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

10

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

JohnnyQulaweOkO napisał/a:

Też mam suomy ;) ale tego tańszego za 6stowek i też jestem mega zadowolony ;)

zarzuć modelem

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

11

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

levis napisał/a:
JohnnyQulaweOkO napisał/a:

Też mam suomy ;) ale tego tańszego za 6stowek i też jestem mega zadowolony ;)

zarzuć modelem

suomy rumble eclipse red ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

12

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Ja bym w ogóle nie patrzył się na markę, jest tego tyle, że można wybierać i przebierać. Największą głupotą jest dla mnie kupowanie produktów z najtańszych linii znanych marek, tak jak chociażby ten Airoh Twist. Sam kupiłem od kogoś z forum nowego HJC za 300 zł - skorupa z kompozytu, zapięcie typu DD, wentylacja dupy nie urywa, ale zaoszczędziłem jakieś 500 zł nie rezygnując z bezpieczeństwa.

FMX 650

13

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Dzięki za tak duży odzew i zainteresowanie :D co do kasku to będe się rozglądać za czymś z lepszej jakości materiału. A teraz 2 część pytania. Tak wiem że są różne gusta i guściki ale zastanawiam się co będzie lepsze zbroja+ochraniacze i strój z enduraka czy może skórzany kombinezon. W czym wy jeździcie i jak się w tym czujecie ;p

14 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2016-12-11 21:45:22)

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

Bury napisał/a:

Ja bym w ogóle nie patrzył się na markę, jest tego tyle, że można wybierać i przebierać. Największą głupotą jest dla mnie kupowanie produktów z najtańszych linii znanych marek, tak jak chociażby ten Airoh Twist. Sam kupiłem od kogoś z forum nowego HJC za 300 zł - skorupa z kompozytu, zapięcie typu DD, wentylacja dupy nie urywa, ale zaoszczędziłem jakieś 500 zł nie rezygnując z bezpieczeństwa.

Jak już kupować to najlepiej jakby miał homologację ECE 22-05 - homologacja którą wymaga FIM.
Ten tani "bezpieczny" HJC jej nie ma, jedynie DOT-a, co jest za słabą homologacją.

Tani Suomy (rambler) i tani Airoh (twist) ma.

Horkios napisał/a:

Dzięki za tak duży odzew i zainteresowanie :D co do kasku to będe się rozglądać za czymś z lepszej jakości materiału. A teraz 2 część pytania. Tak wiem że są różne gusta i guściki ale zastanawiam się co będzie lepsze zbroja+ochraniacze i strój z enduraka czy może skórzany kombinezon. W czym wy jeździcie i jak się w tym czujecie ;p

Jak po czarnym to kombi, to podstawa. Ubranie enduro i zbroja, słabo chronią przez szlifami.

Pozdrawiam,
Piotrek

15

Odp: W co się zaopatrzyć (Strój)

mallly200sx napisał/a:

Jak już kupować to najlepiej jakby miał homologację ECE 22-05 - homologacja którą wymaga FIM.
Ten tani "bezpieczny" HJC jej nie ma, jedynie DOT-a, co jest za słabą homologacją.

Skąd takie podejrzenia? Tak się składa, że ma ECE R 22-05.

FMX 650